Hlavní navigace

TrustPort vzniká z AEC v rámci skupiny Cleverlance

28. 3. 2008

Sdílet

Služby AEC přejdou do bezpečnostní divize Cleverlance, vývoj bezpečnostních produktů do TrustPort.

Oznámený vznik společnosti TrustPort představuje další naplánovaný krok v nyní realizované akvizici společností Cleverlance Enterprise Solutions a AEC. TrustPort, a.s. vznikla v vyčleněním vývojové divize ze společnosti AEC. Patří do skupiny Cleverlance.

Již v listopadu 2007 obě společnosti uvedly základní kroky domluvené akvizice, mezi které patří již realizovaný přesun bezpečnostních služeb AEC do nově vzniklé bezpečnostní divize společnosti Cleverlance a vytvoření dceřiné společnosti TrustPort, zaměřené na vývoj bezpečnostních produktů z portfolia původní společnosti AEC. Od března vstupuje TrustPort na trh jako samostatná společnost.

TrustPort se bude profilovat jako producent a dodavatel bezpečnostních řešení stejnojmenné produktové řady, která mimo jiné zahrnuje: komplexní řešení ochrany dat na úrovni koncových stanic i serverů před viry, spamem a dalšími škodlivými kódy, doplněné o aplikace pro šifrování a skartaci dat, blokování nežádoucího webového obsahu, řešení certifikační autority a elektronické podatelny.