Hlavní navigace

Údajně první šestidisková úložná zařízení NAS pro SMB představil Netgear

Nové modely Network Attached Storage v desktopovém provedení nabízejí pro SMB podle výrobce snadné použití, řadu možností rozšíření, až 6 TB úložného prostoru a gigabitové síťové rozhraní pro nepřetržité zabezpečené sdílení důležitých dat.
Pavel Louda 16. 12. 2008

Sdílet


Uvedení prý prvního průmyslového řešení malého síťového úložného zařízení (NAS) ve stolní variantě se šesti pozicemi, určeného zejména pro malé a středně velké společnosti, na český trh oznámila firma Netgear.
ReadyNAS Pro podporuje módy RAID 0, 1, 5, 6 a automaticky rozšiřitelný X-RAID2, díky čemuž spolehlivě zajistí robustní ochranu dat v případě selhání jednoho disku. Pro zajištění maximální dostupnosti uložených dat (i v případě poruchy) obsahuje ReadyNAS Pro dva redundantní gigabitové ethernetové porty.
Firmy mohou využívat až 6TB síťové datové úložiště, které umožňuje uživatelům prostřednictvím sítě LAN nebo WAN ukládat, zálohovat a sdílet digitální data, přičemž není problém ani se současnými přístupy z různých operačních systémů (Windows, Macintosh či Linux).
Díky osazení výkonnými dvoujádrovými procesory Intel nabízejí produkty rychlost čtení až 108 MB/s a zápis až 102 MB/s. Poskytují robustní ochranu dat a jejich vysokou dostupnost, stejně jako funkce zajištění pro případ selhání – dva redundantní ethernetové porty, podporu RAID 0, 1, 5, 5 plus hot spare (tj. plus rezerva), 6 a technologii X-RAID2 umožňující automatické rozšíření svazků.
Kromě grafického webového rozhraní (GUI) a automatického průvodce pro snadnou instalaci a nastavení uživatelem obsahuje řada ReadyNAS Pro rovněž LCD displej, který poskytuje rychlé a intuitivní údaje o stavu systému, či funkci aktivního monitorování systému, jež nepřetržitě monitoruje celý systém, sleduje abnormální situace nebo poruchy součástí zařízení a posílá systémové výstrahy e-mailem správci sítě.
Produktovou řadu síťových úložných zařízení ReadyNAS Pro tvoří aktuálně modely:
RNDP6350 ReadyNAS Pro 1,5TB Gigabit Desktop Network Storage (obsahuje tři 500GB pevné disky typu SATA);
RNDP6310 ReadyNAS Pro 3TB Gigabit Desktop Network Storage (obsahuje tři 1 000GB pevné disky typu SATA);
RNDP6610 ReadyNAS Pro 6TB Gigabit Desktop Network Storage (obsahuje šest 1 000GB pevných disků typu SATA).