Hlavní navigace

Udělejte si pořádek ve firemním majetku

3. 11. 2014

Sdílet

 Autor: © Mihai Simonia - Fotolia.com
Pro zlepšení chodu vašeho podnikání, zefektivnění práce a především snížení firemních nákladů můžete využít služeb nového pomocníka v podobě on-line databáze firemního majetku SHOPFIT, který umožní dodat řád a jasná pravidla vašemu podnikání.

(Partnerský příspěvek)

S SHOPFITEM dosáhnete především výrazných úspor firemních nákladů.

Během dlouholeté spolupráce s významnými firmami jsme zjistili, že tyto firmy nemají vybudovaný funkční systém na evidenci majetku. Zejména společnosti s deseti a více pobočkami tak nevědí, jaké zařízení vlastní, v jaké prodejně či skladu se aktuálně nachází a zda je vůbec funkční. Asi byste se divili, kolik vozíků, chladicích boxů a dalšího vybavení, se nachází téměř nepoužité ve firemních skladech, aniž by ho kdokoliv využíval nebo o něm vůbec věděl,“ řekl Milan Horyl ze společnosti Clean4you, která se dlouhodobě zabývá retailem.

V reakci na tento poznatek vyvinula společnost Clean4you on-line systém SHOPFIT, který představuje centrální místo pro evidenci firemního majetku. Do evidence lze vkládat záznamy o každém zařízení, které firma vlastní, a editovat je po celou dobu životnosti. Maximální efektivity SHOPFITU je dosaženo propojením on-line záznamů v databázi se samotným firemním zařízením na prodejně či ve skladu.

 Po zaevidování do databáze získá zařízení unikátní kód, který umožní jeho okamžitou fyzickou identifikaci v prodejně, skladu či na jakémkoliv místě, kde se právě nachází. Označení, které zajistí firma, která se o Váš firemní majetek stará, může být provedeno pomocí QR kódů, RFID čipů nebo čárových kódů. Po naskenování kódu jsou uživateli do skeneru odeslány informace z databáze a ten tak ihned získá kompletní informace o zařízení včetně funkčnosti, stáří a manipulačních úkonech.

Přejděte na on-line evidenci majetku, u které oceníte snadné a plně intuitivní rozhraní, ovládání v češtině a výrazné zvýšení efektivity při správě majetku. S úplným a kdekoliv a kdykoliv dostupným přehledem majetku eliminujete zbytečné přesuny zařízení z prodejny na prodejnu, nákupy nového vybavení na místo použití stávajícího, které bez užitku leží ve firemních skladech, a snížíte náklady za předčasnou likvidaci dosud funkčního zařízení. Se SHOPFITEM rovněž snížíte také výdaje a pracovní dobu nákupních manažerů, kteří se tak budou moci věnovat práci, pro kterou jste je najali.

Co SHOPFIT nabízí?

  • Výrazné snížení nákladů spojených s přesuny zařízení, nadbytečným nákupem nového vybavení, předčasnou likvidací dosud funkčního zařízení, nevyužitými kapacitami skladovacích ploch i část pracovní doby vašich zaměstnanců, které způsobuje nepřehledná nebo neefektivní evidence firemního majetku
  • Centrální místo pro evidenci záznamů o firemním zařízení v elektronické podobě
  • Okamžitá fyzická identifikace firemního vybavení kdekoliv a kdekoliv pomocí QR kódů, RFID čipů nebo čárových kódů
  • Graficky zpracovaný přehled o celkovém firemním majetku včetně skladovacích ploch
  • Dostupnost záznamů kdykoliv a kdekoliv, kde se připojíte k internetu
  • Bezpečné úložiště záznamů o firemním zařízení
  • Možnost okamžité editace záznamů zařízení všemi registrovanými uživateli
  • Intuitivní ovládání uživatelského rozhraní v českém jazyce

 

Zmatek nelze brát na lehkou váhu

Správa firemního majetku je jednou z klíčových oblastí podnikání, kterou firmy nejčastěji zanedbávají. Průzkumy potvrzují, že efektivně spravuje majetek pouze 22 procent firem, které mají přehled o svém majetku. Více jak tři čtvrtiny společností rádně nevedou evidenci majetku, a v důsledku toho omylem likvidují funkční chladicí boxy, ledničky, nebo pokladní boxy, nebo neefektivně přepravují zařízení z místa na místo a nadbytečně zatěžují své nákupní manažery.

Neefektivní hospodaření stojí firmy ročně miliony korun. Největší ztráty postihují společnosti s deseti a více pobočkami, které mají ve vlastnictví mnohamilionový majetek. Takové společnosti až v šedesáti procentech zlikvidují zařízení, o kterém se mylně domnívají, že ho nelze opravit. Nepřehledné záznamy o zařízení zvyšují výdaje za logistiku i za pronájem skladovacích ploch, které společnosti zaplní průměrně sotva z poloviny.

Efektivním nástrojem je SHOPFIT

SHOPFIT umožňuje zjednodušit správu firemního majetku a z firemních dat vytvořit přehlednou databázi. Do on-line systému lze vkládat kompletní informace o zařízení společnosti od jeho pořízení až po likvidaci. O každém vozíku, pokladním boxu či prodejním regálu si můžete v jednoduše ovladatelném systému vést kartu se záznamy o údržbě i manipulaci. Do „rodokmenu“ zařízení lze zaevidovat data o fyzických přesunech a aktuálním umístění. Kdykoliv firma potřebuje pro svou prodejnu čisticí stroj či pokladní box stačí nahlédnout do databáze a zjistit, kde se nejbližší zařízení nachází a v jakém je stavu. Se SHOPFITEM už nikdy nevyhodíte funkční vybavení ani zbytečně nekoupíte nové, které bude nevyužité ležet ve skladu. Každý krok vašeho podnikání bude promyšlený a hospodaření se výrazně zefektivní.

Unikátní kód pro každé zařízení

Vybavení zařazené do databáze SHOPFIT získá kromě on-line karty také unikátní kód umožňující jeho okamžitou fyzickou identifikaci přímo v prodejně či skladu. SHOPFIT navíc nabízí výběr ze tří typů identifikačních nosičů, a proto záleží pouze na uživateli, zda bude jeho zařízení označeno čárovým kódem, RFID čipem nebo nejmodernějším QR kódem. Unikátní kód, který si vybavení uchová po celou dobu životnosti, odešle ihned po sejmutí údaje z „rodokmenu“ do přijímače, a uživatel tak okamžitě získá kompletní data o konkrétním zařízení.

Přehled o majetku kdekoliv na světě

Cloud22

Databázi SHOPFIT lze navíc spravovat on-line, a proto se do ní může uživatel přihlásit kdykoliv a kdekoliv na světě, kde se bude moci připojit na internet. Vlastní majetek tak můžete mít od dnešního dne pod kontrolou i na zahraniční dovolené nebo dlouhých pracovních cestách.Plně intuitivní uživatelské rozhraní umožňuje jednoduchou orientaci a práce v databázi je tak velmi rychlá a maximálně efektivní.

SHOPFIT je zcela ojedinělý systém, kterou v letošním roce vyvinula olomoucká společnost Clean4You. Vychází z dlouhodobých zkušeností s retailem a přáním klientů. SHOPFIT si můžete sami vyzkoušet v demo verzi na www.shopfit.cz.