Hlavní navigace

Úložný blade a blade servery pro zvýšení efektivity datového centra představil Sun

Diskový modul Sun Blade 6000, první blade řady Open Storage od společnosti Sun, nabízí úložnou kapacitu až 1,2 TB a v kombinaci se systémem souborů Solaris ZFS představuje platformu připravenou na diskové jednotky flash, která podle dodavatele změní ekonomický aspekt provozu datových center.
Pavel Louda 19. 11. 2008

Sdílet


Nový úložný blade a serverové moduly zaměřené na zvýšení efektivity v podnicích představila firma Sun Microsystems. Diskový modul Sun Blade 6000, první blade řady Open Storage od společnosti Sun, nabízí úložnou kapacitu až 1,2 TB a v kombinaci se systémem souborů Solaris ZFS představuje platformu připravenou na diskové jednotky flash, která podle dodavatele změní ekonomický aspekt provozu datových center.
Nový serverový modul Sun Blade T6340 s procesorem UltraSPARC T2 Plus nabízí zabudované virtualizační technologie Solaris Containers a Logical Domains (LDoms), které z něj činí vhodnou platformu pro konsolidaci a virtualizaci webových aplikací, rozsáhlých databází, aplikací ERP a CRM. Serverový modul Sun Blade X6240 se čtyřjádrovým procesorem AMD Opteron zase nabízí vysoký výkon ohledně kapacity a propustnosti a lze jej využít v prostředí HPC, při konsolidaci a virtualizaci pracovních úloh.
Sun dále oznámil také blade server Sun Netra CP3250 ATCA s procesorem Intel Xeon pro telekomunikační trh.