Hlavní navigace

Ultrabooky Zenbook již na českém trhu!

 Autor: ASUS
Očekávané ultrabooky Zenbook od společnosti ASUS jsou již v prodeji na českém trhu. Modely s označením UX21 a UX31 nabízí kromě atraktivního designu také vysoký výkon a velmi dlouhou pohotovostní dobu.
Pavel Kreuziger 14. 11. 2011

Sdílet

Oba Zenbooky jsou po stránce designu k nerozeznání, velice tenké stříbrné tělo (9 mm vzadu a 3 zepředu) je z horní strany krytu odlišeno od konkurence soustředným kruhem, který si na slunci pohrává s paprsky dopadajícího světla. Elegantní zařízení je velice lehké, hmotnost má srovnatelnou s tablety.

Přístroje jsou vybaveny procesory Intel Core druhé generace a SSD diskem, který je pro práci mnohem praktičtější, protože umožňuje rychlejší přístup k datům a hlavně rychlejší nabíhání operačního systému. Z režimu spánku se k práci dostanete již za 2 sekundy. V pohotovostním režimu navíc modely UX21 i UX31 vydrží až 14 dní, což je nepoměrně více v porovnání s většinou dosavadních notebooků.

Technologie Bluetooth verze 4.0 a rychlé datové rozhraní USB 3.0 umožňují spojení s okolním světem. Jeden konektor USB je navíc doplněn technologií Charger+, díky níž můžete nabíjet libovolná mobilní zařízení přímo z USB i v případě, že je notebook vypnutý.

Mezi další technologie patří speciální systém chlazení či automatické ukládání rozdělané práce v případě, že z kapacity baterie zbývá méně než pět procent. Super Hybrid Engine II je další funkce související s baterií, inteligentně šetřící její energii; výdrž baterie je pak o 25 procent vyšší než u konkurence.

Zmínit bychom mohli i audio. To bylo vyvinuto společně s dánskou firmou Bang & Olufsen. Navzdory útlému provedení obou počítačů tak získáte maximálně realistický prostorový zvuk bez použití jakýchkoliv externích zařízení.

Oba notebooky jsou již na našem trhu, UX21 se prodává za doporučenou cenu 24 990,- Kč včetně daně, UX31 potom za 29 990,- Kč.