Hlavní navigace

Ultramalý světelný senzor Sharp

29. 7. 2011

Sdílet

 Autor:
Sharp vyvinul nový a ještě menší mobilní senzor blízkosti s integrovaným senzorem okolního osvětlení.

Společnost Sharp představuje nový senzor blízkosti GP2AP020A00F s integrovaným snímačem okolního osvětlení. Díky dosažení nejmenší vyráběné velikosti (4 x 2 x 1,2 mm) je ideální pro použití v chytrých telefonech a dalších mobilních zařízeních, a je jedním z nejlepších výrobků v odvětví pro detekování extrémně nízkých úrovní světla, v rámci senzorů blízkosti s integrovaným snímačem okolního osvětlení využívající infračervené LED.

Mobilní zařízení jako jsou chytré telefony, jsou stále rozšířenější a čím dál častěji využívají dotykové panely, které umožňují ovládání pomocí dotyků prstů. Taková mobilní zařízení mají světelný senzor, který upravuje jas LCD obrazovky v závislosti na okolním osvětlení a zajišťuje tak, aby LCD obrazovka byla vždy dobře viditelná a čitelná. Mají také senzor blízkosti, který po zjištění, že tvář uživatele je příliš blízko (při telefonování) automaticky vypne LCD displej pro snížení spotřeby energie, to také zabraňuje neúmyslnému spuštění aplikace dotykem tváře uživatele při telefonování.

Model GP2AP020A00F integruje senzor blízkosti se senzorem okolního osvětlení do jedné komponenty. Použitím pouze jednoho čipu na rozdíl od dvojice čipů u předchozího výrobku dosáhl Sharp nejmenší v odvětví vyráběnou velikost (přibližně o 16% menší než u předchozího výrobku). To přináší větší volnost při navrhování konstrukce mobilních zařízení a umožňuje jim zmenšit svou velikost.

Tento produkt má také obvod pro zpracování digitálního signálu ve vysokém rozlišení pro vylepšení citlivosti vnímání světla a přesnější zpracování. Model GP2AP020A00F dokáže rozpoznat intenzitu osvětlení až na tak nízké úrovni jako je 0,02 luxu (v porovnání s 0,1 luxu u jeho předchůdce v modelové řadě Sharp), což znamená jednu z nejlepších schopností v odvětví detekovat světlo. Světelné senzory skryté na povrchu mobilních zařízení byly obvykle v barvách s vysokou světelnou propustností, ale tento produkt může mít stejnou barvu jakou má mobilní zařízení a stále bude schopný detekovat okolní osvětlení.

Sharp GP2AP020A00F