Hlavní navigace

Ultrapřenosné Lenovo ThinkPad X220 a X220 Tablet s IPS

24. 6. 2011

Sdílet

 Autor:
Lenovo představilo novou generaci ultrapřenosných notebooků - ThinkPad X220 a konvertibilní PC X220 Tablet, vybrané modely mají i IPS LCD panely.

Oba modely nabízejí mobilním uživatelům výkon velkých notebooků ve snadno přenosném designu. Jsou vybaveny inteligentními počítačovými technologiemi pro dlouhou výdrž baterie, která může u ThinkPadu X220 dosahovat až 24 hodin a čistým vylepšeným designem v tenkém přenosném provedení. Navíc mají zvýšenou odolnost, klávesnici odolnou proti polití s většími otvory a o 50 % vyšší odolnost proti poškození při pádu proti starším modelům.

Tyto výkonově optimalizované počítače jsou vybaveny stejnými plnohodnotnými procesory, jakými jsou běžně osazovány větší 14“ a 15“ notebooky Lenovo a to Intel Core i5 nebo i7. Lenovo Enhanced Experience 2.0 optimalizuje notebooky pro rychlé spuštění, vypnutí a obnovení ze spánku vyladěním systému BIOS a dalším nastavením hardwaru. Vybrané modely mají navíc rychlé USB 3.0 rozhraní.

Díky druhé generaci procesorů Intel Core i5 nebo i7 běží aplikace rychle a s bezproblémovým multitaskingem. Technologie Intel Turbo Boost 2.0 zvyšuje rychlost procesoru při zpracování náročných úloh, a díky Lenovo Turbo Boost+ může počítač zůstat v Turbo Boost režimu déle tím, že drží teplotu procesoru pod určitou hranicí. Díky omezení příkonu pro momentálně nevyužívaný hardware dosahují notebooky až o 30 procent delší výdrže baterie při přehrávání multimédií, takže mohou uživatelé déle poslouchat MP3 nebo streamovat obsah webu.

Nové notebooky mají několik technologií pro lepší hlasové a video konference, jako například různé režimy mikrofonu pro soukromé rozhovory a pro konferenční hovory, technologii potlačení hluku klávesnice a speciální LED osvětlenou klávesu ztlumení mikrofonu.

Počítače také zajistí uživatelům delší připojení pomocí nové funkce Lenovo Instant Resume. Tato funkce udržuje spojení při režimu spánku po dobu až 99 minut, což eliminuje potřebu se znovu přihlásit mezi schůzkami. S novou technologií „never-lost-pen“ se uživatelé tabletu nemusí obávat ztráty jejich pera. Ta je vždy upozorní na pohyb tabletu bez přítomnosti pera v držáku.

Vnitřek nových počítačů odhaluje proti předchozím modelům čistší a elegantnější design. Jak notebook ThinkPad X220, tak Tablet X220 mají 12,5palcový HD displej, u vybraných modelů i skvalitními LCD IPS panely. Prostorově úsporný návrh pantů přináší několik zásadních výhod: lepší umístění antény a reproduktorů pro lepší zvukovou propustnost, o 45 procent větší touchpad a čistší vizuální design. Větší touchpad bez tlačítek poskytuje extra prostor pro prsty – pro posouvání, označování a pro multidotyková gesta.

Pro profesionály, kteří jsou neustále na cestách, nyní přidává tablet ke svému displeji krycí sklo Gorilla Glass odolné proti poškrábání. Sklo Gorilla Glass, které bylo testováno v extrémních podmínkách splňujících vojenské specifikace, chrání displej, který tak může odolat poškrábání, odřeninám a opotřebování při použití venku.

Počítače jsou také připraveny pro podnikání. Pro IT administrátory jsou snadno použitelné a spravovatelné díky své druhé generaci procesorů Intel Core s technologií vPro. Běžné dokovací stanice a baterie ThinkPad také umožní společnostem, aby střídaly hardware mezi svými zaměstnanci s cílem maximalizovat své zdroje a minimalizovat své náklady.

Modely ThinkPad X220 jsou již k dispozici na českém trhu za cenu od 23 000 Kč bez DPH.

skoleni

Lenovo ThinkPad X220

Lenovo ThinkPad X220t