Hlavní navigace

Ultrasone Zino

www.musicdata.cz | 2200 Kč (včetně DPH) Pokud vám už někdy blesklo hlavou: „Pro mě pořádná sluchátka nemají smysl, já ten rozdíl stejně nepoznám a na poslech v autobuse úplně st...
Redakce 29. 6. 2011

Sdílet


www.musicdata.cz | 2200 Kč (včetně DPH)

Pokud vám už někdy blesklo hlavou: „Pro mě pořádná sluchátka nemají smysl, já ten rozdíl stejně nepoznám a na poslech v autobuse úplně stačí standardně dodávané pecky“, pak je to hluboký omyl. Se sluchátky je to totiž stejné jako s auty. Ojetá škodovka má kola i volant a doveze vás z bodu A do bodu B, stejně jako mercedes – je to však úplně jiná jízda a pozná to každý! Model Zino německé značky Ultrasone patří do kategorie přenosných sluchátek – a že to bude úplně jiná jízda, to pochopíte mnohem dřív, než je připojíte ke svému MP3 přehrávači.
Oproti mnoha nevzhledným monstrům, které jsou běžně na ulicích k vidění, je Zino designový klenot. Kryty náušníků jsou vyrobeny z hliníku a mají barvu tmavého leštěného bronzu. Středová část je stříbrná s gravírovaným logem a názvem značky. Vnitřní strany náušníků jsou potaženy světlou šedostříbrnou látkou, takže hezky ladí s celkem. Látka je bohužel „napevno“, což není příliš praktické řešení. Pokud se vám ji podaří zašpinit, snadnou výměnu nečekejte.
Nastavitelný hlavový most je z černého plastu a působí velmi solidním dojmem. Sluchátka lze i složit a potěšilo nás, že v základní výbavě výrobce dodává bytelné pouzdro, které je bezpečně ochrání při přepravě v batohu nebo v kufru.
Promyšlenou konstrukci uživatel ocení především při běžném provozu. Přestože se svými rozměry řadí Zino spíše k větším sluchátkům, na jejich hmotnosti to není vůbec znát. Nosí se pohodlně, z hlavy nesklouzávají, takže je nemusíte neustále posouvat, ale zároveň ani netlačí na uši, což by při delších cestách bylo nepříjemné.
Sluchátka mají polootevřenou konstrukci a jsou vybavena firemní technologií S-Logic s decentralizovaným umístěním měniče. Díky této technologii se zvukové vlny namísto přímého dopadu do vnitřního ucha odrážejí v různých směrech od povrchu vnějšího ucha, čímž vzniká přirozené prostorové zvukové pole. V kategorii přenosných sluchátek jsou nadstandardní i 40mm pozlacené měniče, které jsou běžné spíše u velkých studiových sluchátek.
Kvalitu reprodukce zvuku prověřily nejrůznější hudební žánry: klasika, rock, heavy metal, taneční hudba, mainstreamový popík, hip-hop, folk a jazz. Jako zdroj jsme zapojili různé typy přenosných přehrávačů (iPod, iRiver, Creative Zen, Sony 639, mobilní telefony aj.) a otestovali jsme i propojení s počítačem a CD přehrávačem, v obou případech se sluchátkovým zesilovačem i bez něj. A výsledek?
Utrasone Zino vynikají nesmírně čistým, zřetelným přednesem a drtivá většina konkurentů v této cenové kategorii oproti nim hraje „zahuhlaně“. Vykreslení prostoru je výborné, takže u kvalitních nahrávek máte dojem, jako byste měli pódium s muzikanty pár metrů před sebou.
Nejsilnější stránkou modelu Zino je reprodukce basů a výšek. Basy jsou dynamické, mají dostatek energie a přitom si zachovávají konkrétní pevné obrysy. Vysoké frekvence dají vyniknout akustickým nástrojům, které Zino reprodukuje velmi přirozeně, takže nesplývají a nemají syntetické zabarvení. Nejmarkantnější je to na smyčcích, činelech nebo akustické kytaře. I reprodukce středového pásma je kvalitní, přesná a svěží, ale oproti ostatním frekvenčním pásmům zní poněkud studeně a přiškrceně.
Kvalitou reprodukce se sluchátka Zino mohou srovnávat i s výrazně dražšími modely a ve své kategorii budou jen těžko hledat konkurenci.

Princip: polootevřená dynamická sluchátka
Kmitočtový rozsah: 15–25 000 Hz
Impedance: 35 ohmů
Hladina akustického tlaku: 101 dB
Měnič: 40 mm, zlacené náušníky
Hmotnost bez kabelu: 84 g
Délka kabelu: 1,2 m
Konektor: zlacený jack 3,5 mm