Hlavní navigace

Unicorn finalistou evropských IT Excellence Awards 2012

19. 4. 2012

Sdílet

Společnost Unicorn postoupila mezi finalisty prestižní evropské soutěže IT Excellence Awards hned ve 3 kategoriích – Technologická inovace roku, Vertikální řešení roku a Evropský poskytovatel služeb roku.

IT Excellence AwardsV rámci IT Europa European IT Excellence Awards jsou každoročně vyhlašována nejlepší zákaznická řešení v oblasti informačních technologií. Soutěž je určena jak pro systémové integrátory, tak pro dodavatele IT služeb.


V kategorii Technologická inovace roku uspěla společnost Unicorn Systems s řešením CTDS (Common Tool for Data Exchange and Security Assessment). Tento světově unikátní systém sdružuje informace o provozních plánech evropských provozovatelů přenosových soustav (TSO) sdružených v rámci iniciativy TSO Security Cooperation (TSC). CTDS tak pomáhá zajistit bezpečné dodávky elektřiny pro 170 milionů obyvatel Evropy.


V kategorii Vertikální řešení roku uspěl produkt ACMart, který Unicorn Systems uvedl na trh v loňském roce. ACMart je informační systém pro energetický trh, monitorující prvky přenosové soustavy. Tento systém zajišťuje vyšší spolehlivost a bezpečnost přenosových soustav a optimalizaci údržby a obnovy. Systém ACMart využívá provozovatel české přenosové soustavy ČEPS, a.s.


V kategorii Evropský poskytovatel služeb porotu zaujala softwarová platforma Unicorn Enterprise Systems (UES), kterou nabízí společnost Unicorn Universe. Platforma umožňuje provozování systému na bázi software as a service prostřednictvím moderní internetové služby Unicorn Universe. Tato internetová služba umožňuje snadnou implementaci a provoz neomezeného množství firemních informačních systémů.

skoleni


„Nominace tří řešení společnosti Unicorn mezi finalisty prestižní evropské soutěže IT Excellence Awards nás těší zejména proto, že dokládají vysokou přidanou hodnotu českých IT řešení v celoevropském srovnání,“ dodal k vyhlášení finalistů Jan Jaroš, člen představenstva společnosti Unicorn, odpovědný za péči o klíčové zákazníky, komunikaci s partnery a rozvoj obchodních aktivit.


Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 30. května 2012 v Londýně.