Hlavní navigace

Unicorn Systems a Alstom Grid spojily síly v projektu modelování sítí pro ENTSO-E

Společnosti Unicorn Systems a Alstom Grid spojily síly svých produktů za účelem podpory ENTSO-E, sdružení evropských provozovatelů elektrických přenosových soustav, při plnění cílů evropské energetické politiky.
Unicorn Systmes 24. 7. 2012

Sdílet

Unicorn Systems

Před nedávnem byl spuštěn celoevropský systém nazvaný Databáze modelování sítí (Network Modeling Database – NMD), který má zefektivnit procesy dlouhodobého koordinovaného a standardizovaného plánování rozvoje propojených elektrizačních soustav v rámci jednotné evropské sítě. Tento systém a data v něm obsažená budou napomáhat při zajištění větší bezpečnosti dodávek elektřiny, bezpečné integraci obnovitelných zdrojů a budování spolehlivé sítě orientované na budoucnost.

Koncepce výměny dat jsou založeny na technickém standardu pro výměnu dat MADES (Market Data Exchange Standard), který byl sdružením ENTSO-E do budoucna schválen jako standard pro výměnu dat s provozovateli přenosových soustav i s dalšími účastníky trhu.

Systém NMD představuje bezpečné úložiště modelů přenosových soustav v různých časových okamžicích, založených na jednotném informačním modelu CIM (Common Information Model), a zároveň dodávku softwarové platformy, která se stane základním kamenem celkové koncepce zpracování dat v ENTSO-E (tzv. Strategický program konzistentnosti informací v ENTSO-E).

Společnost Unicorn Systems ze své pozice vedoucího člena aliance zajistila systémovou integraci a základní softwarovou platformu, která je dostatečně robustní, otevřená a flexibilní, aby v budoucnu umožnila adaptaci a rozšiřování využitých datových modelů, procesů zpracování dat a komunikace s provozovateli přenosových soustav a dalšími účastníky trhu.

O Unicorn Systems
Unicorn Systems je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních a komunikačních technologií. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu ve prospěch našich zákazníků. Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví. Máme ty nejlepší reference z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikací, energetiky, průmyslu, obchodu i veřejného sektoru. Našimi zákazníky jsou přední a největší firmy. Disponujeme detailními znalostmi z celého spektra podnikatelských odvětví. Rozumíme principům jejich fungování, ale i specifickým potřebám našich zákazníků.

Naše rozsáhlé týmy systematicky vzdělávaných odborníků dokonale ovládají všechny v současnosti obvyklé produktové řady, komponenty, technologie, a proto nemáme v podstatě žádná technologická omezení. Přestože při naší práci uplatňujeme mnoho revolučních myšlenek, vlastní dodávky řešení podléhají osvědčeným kritériím – kvalita, kvantita, termín a cena.


O ENTSO-E
Posláním ENTSO-E je rozvoj spolupráce mezi 41 národními provozovateli elektrických přenosových soustav (PPS) z 34 zemí Evropy a pomoc při rozvoji panevropské elektrické přenosové sítě v souladu s energetickými cíli Evropské unie. Mezi specifické cíle sdružení patří:

  • zajištění bezpečného a spolehlivého provozu stále složitější sítě,
  • usnadnění rozvoje přeshraničních sítí a integrace nových obnovitelných zdrojů energie
  • podpora utváření interního trhu s elektřinou (Internal Electricity Market – IEM) prostřednictvím integrace standardizovaných trhů
  • postupy pro zajištění transparentnosti.


Sdružení ENTSO-E je zodpovědné za přípravu společných nástrojů pro provoz sítí (kodexů přenosových soustav), desetiletého plánu rozvoje sítě, doporučení pro koordinaci technické spolupráce mezi PPS v rámci EU a každoročních prognóz výroby elektřiny v letním a zimním období.

O společnosti Alstom Grid
Alstom Grid se může chlubit více než 100 lety zkušeností v oblasti elektrických sítí. Alstom Grid zajišťuje svým zákazníkům energii potřebnou pro jejich projekty, ať už jde o veřejné služby, energeticky náročná odvětví, nebo snadnější obchodování s elektřinou. Společnost Alstom Grid patří mezi 3 nejvýznamnější subjekty v sektoru přenosu elektrické energie a její roční obrat přesahuje 4 miliardy euro. Má 20 000 zaměstnanců a více než 90 výrobních a technických pracovišť po celém světě. Alstom Grid se nachází v srdci rozvoje inteligentní sítě (Smart Grid) a nabízí produkty, služby a integrovaná řešení pro správu energií v rámci celého hodnototvorného řetězce energetiky — od výroby elektřiny, přes přenosové a distribuční sítě až po velké koncové uživatele.