Hlavní navigace

Unicorn Systems a Alstom Grid spojily síly v projektu modelování sítí pro ENTSO-E

24. 7. 2012

Sdílet

Společnosti Unicorn Systems a Alstom Grid spojily síly svých produktů za účelem podpory ENTSO-E, sdružení evropských provozovatelů elektrických přenosových soustav, při plnění cílů evropské energetické politiky.

Unicorn Systems

skoleni

Před nedávnem byl spuštěn celoevropský systém nazvaný Databáze modelování sítí (Network Modeling Database – NMD), který má zefektivnit procesy dlouhodobého koordinovaného a standardizovaného plánování rozvoje propojených elektrizačních soustav v rámci jednotné evropské sítě. Tento systém a data v něm obsažená budou napomáhat při zajištění větší bezpečnosti dodávek elektřiny, bezpečné integraci obnovitelných zdrojů a budování spolehlivé sítě orientované na budoucnost.

Koncepce výměny dat jsou založeny na technickém standardu pro výměnu dat MADES (Market Data Exchange Standard), který byl sdružením ENTSO-E do budoucna schválen jako standard pro výměnu dat s provozovateli přenosových soustav i s dalšími účastníky trhu.

Systém NMD představuje bezpečné úložiště modelů přenosových soustav v různých časových okamžicích, založených na jednotném informačním modelu CIM (Common Information Model), a zároveň dodávku softwarové platformy, která se stane základním kamenem celkové koncepce zpracování dat v ENTSO-E (tzv. Strategický program konzistentnosti informací v ENTSO-E).

Společnost Unicorn Systems ze své pozice vedoucího člena aliance zajistila systémovou integraci a základní softwarovou platformu, která je dostatečně robustní, otevřená a flexibilní, aby v budoucnu umožnila adaptaci a rozšiřování využitých datových modelů, procesů zpracování dat a komunikace s provozovateli přenosových soustav a dalšími účastníky trhu.

O Unicorn Systems
Unicorn Systems je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních a komunikačních technologií. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu ve prospěch našich zákazníků. Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví. Máme ty nejlepší reference z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikací, energetiky, průmyslu, obchodu i veřejného sektoru. Našimi zákazníky jsou přední a největší firmy. Disponujeme detailními znalostmi z celého spektra podnikatelských odvětví. Rozumíme principům jejich fungování, ale i specifickým potřebám našich zákazníků.

Naše rozsáhlé týmy systematicky vzdělávaných odborníků dokonale ovládají všechny v současnosti obvyklé produktové řady, komponenty, technologie, a proto nemáme v podstatě žádná technologická omezení. Přestože při naší práci uplatňujeme mnoho revolučních myšlenek, vlastní dodávky řešení podléhají osvědčeným kritériím – kvalita, kvantita, termín a cena.


O ENTSO-E
Posláním ENTSO-E je rozvoj spolupráce mezi 41 národními provozovateli elektrických přenosových soustav (PPS) z 34 zemí Evropy a pomoc při rozvoji panevropské elektrické přenosové sítě v souladu s energetickými cíli Evropské unie. Mezi specifické cíle sdružení patří:

  • zajištění bezpečného a spolehlivého provozu stále složitější sítě,
  • usnadnění rozvoje přeshraničních sítí a integrace nových obnovitelných zdrojů energie
  • podpora utváření interního trhu s elektřinou (Internal Electricity Market – IEM) prostřednictvím integrace standardizovaných trhů
  • postupy pro zajištění transparentnosti.


Sdružení ENTSO-E je zodpovědné za přípravu společných nástrojů pro provoz sítí (kodexů přenosových soustav), desetiletého plánu rozvoje sítě, doporučení pro koordinaci technické spolupráce mezi PPS v rámci EU a každoročních prognóz výroby elektřiny v letním a zimním období.

O společnosti Alstom Grid
Alstom Grid se může chlubit více než 100 lety zkušeností v oblasti elektrických sítí. Alstom Grid zajišťuje svým zákazníkům energii potřebnou pro jejich projekty, ať už jde o veřejné služby, energeticky náročná odvětví, nebo snadnější obchodování s elektřinou. Společnost Alstom Grid patří mezi 3 nejvýznamnější subjekty v sektoru přenosu elektrické energie a její roční obrat přesahuje 4 miliardy euro. Má 20 000 zaměstnanců a více než 90 výrobních a technických pracovišť po celém světě. Alstom Grid se nachází v srdci rozvoje inteligentní sítě (Smart Grid) a nabízí produkty, služby a integrovaná řešení pro správu energií v rámci celého hodnototvorného řetězce energetiky — od výroby elektřiny, přes přenosové a distribuční sítě až po velké koncové uživatele.