Hlavní navigace

Unicorn Systems implementuje IT Project Management Office ve ŠKODA AUTO

21. 6. 2012

Sdílet

Společnost Unicorn Systems doplnila tým ŠKODA AUTO a pomáhá implementovat IT Project Management Office ve ŠKODA AUTO.

Unicorn Systems je zodpovědný za nastavení procesů, nástrojů a přípravu efektivní podpory projektových manažerů. Výsledkem je fungující organizační jednotka, která postupně zvyšuje kvalitu projektového řízení ve ŠKODA AUTO.

Cílem implementace projektové kanceláře je nastavení procesů, nástrojů a organizačního konceptu. Mezi klíčové úkoly při realizaci projektové kanceláře patří:

top100

  • aktualizace metodiky IT projektového řízení,
  • stanovení služeb projektové kanceláře včetně sledovaných parametrů,
  • implementace nových trendů projektového řízení (např. SCRUM) do metodiky ŠKODA AUTO,
  • návrh a integrace nové verze systému pro podporu projektového řízení (MS Project Server, MS SharePoint),
  • implementace systému pro podporu change management procesu a defect-trackingu (Atlassian JIRA) a
  • nastavení podpory projektových manažerů.

Projekt byl zahájen na základě nezávislé analýzy, která měla za cíl zjistit stupeň zralosti projektového řízení ve ŠKODA AUTO a doporučit možnosti dalšího rozvoje. Specialisti Unicorn Systems rozpracovali závěry nezávislé analýzy do prakticky orientovaných cílů s vysokou přidanou hodnotou.

"Naším cílem bylo pomoci vytvořit podpůrnou jednotku, která bude akceptována napříč odděleními ŠKODA AUTO a zajistí úplnou standardizaci projektových informací. Postupnými kroky se daří tento cíl naplnit. Jsme rádi, že můžeme pomoci ŠKODA AUTO svými dlouhodobými zkušenostmi s implementací IT projektových kanceláří," dodal ke spolupráci Lukáš Zrzavý, provozní ředitel společnosti Unicorn Systems.