Hlavní navigace

Unicorn získal prestižní ocenění v European IT Excellence Awards 2012

1. 6. 2012

Sdílet

Česká společnost Unicorn si ze slavnostního vyhlášení prestižní evropské soutěže European IT Excellence Awards 2012 v Londýně odnesla prestižní ocenění. V mezinárodní konkurenci uspěla v kategorii Technologická inovace roku s řešením CTDS, a dokázala tak vysokou úroveň českého IT.

Unicorn"Ocenění Unicornu v tak prestižní mezinárodní soutěži dokazuje vysokou kvalitu, image a efektivitu IT řešení vyráběných v České republice, která obstojí i v konkurenci největších evropských firem. Ocenění je pro nás zároveň další motivací vytvářet inovativní systémy a dodávat česká řešení na evropský trh," dodal k úspěchu Jan Jaroš, člen představenstva společnosti Unicorn. Hlavní cenu přebíral v Londýně společně s dalším členem představenstva Unicornu Davidem Kimrem.

Vítězné řešení CTDS (Common Tool for Data Exchange and Security Assessment) je unikátní systém sdružující informace o provozních plánech evropských provozovatelů přenosových soustav (TSO) sloučených v rámci iniciativy TSO Security Cooperation (TSC). Systém CTDS tak pomáhá zajistit bezpečné dodávky elektřiny pro 170 milionů obyvatel Evropy. V kategorii Technologická inovace roku vítězné CTDS porotu zaujalo nejen originálním řešením po stránce technologické, ale byly oceněny také obchodní přínosy systému pro zákazníka.

Slavnostní vyhlášení letošních European IT Excellence Awards 2012 proběhlo 30. května 2012 v rámci Gala večeru v Sheraton Park Lane v Londýně. Společnost Unicorn byla kromě vítězného CTDS v užší nominaci také v kategoriích Vertikální řešení roku s produktem ACMart a Evropský poskytovatel služeb roku se softwarovou platformou Unicorn Enterprise Systems (UES), kterou nabízí společnost Unicorn Universe.

“Porota byla nadšena z přihlášených projektů a ocenila vysokou kvalitu všech řešení, která byla do letošního ročníku nominována," vyzdvihl vysokou úroveň letošního vyhlášení John Chapman, Editorial Director společnosti IT Europa, která tuto soutěž každoročně pořádá.