Hlavní navigace

Unifikované víceúčelové úložiště představila firma EMC

Produkt Celerra NX4 přináší podle výrobce jednoduchost použití, spolehlivost a flexibilitu pro prostředí NAS, iSCSI či Fibre Channel a poskytuje pokročilé funkce bez dalších nákladů.
Pavel Louda 29. 8. 2008

Sdílet


Produkt Celerra NX4 uvedla na trh společnost EMC. Jeho flexibilnímu podoba umožňuje nasazení v prostředích NAS, SAN s protokoly iSCSI či Fibre Channel a podle výrobce představuje v současnosti nákladově nejefektivnější základní úroveň platformy pro víceúčelové ucelené systémy úložiště na trhu.
Celerra NX4 je vhodnou platformou pro malé až střední firmy nebo firemní pobočky, které hledají možnosti konsolidace distribuovaných souborových serverů a úložišť na jedinou snadno použitelnou platformu.
S využitím softwaru Celerra Startup Assistant je možné novinku zapojit a nakonfigurovat během 15 minut. Centralizovaný software pro správu Celerra Manager usnadňuje a zpřehledňuje správu systému, protože nabízí snadno použitelné průvodce a automatizovanou správu svazků, takže správci mohou připravit nový systém souborů prostřednictvím pouhých čtyř klepnutí myší.
Poskytování virtuálního diskového prostoru (tzv. virtual nebo thin provisioning) v systému Celerra významně zjednodušuje správu úložiště a zvyšuje jeho efektivitu, protože kombinuje virtualizaci úložiště v hostitelských a uživatelských systémech spolu s pokročilou automatizovanou ochranou. Software Celerra SnapSure umožňuje okamžitou ochranu dat při minimálních požadavcích na kapacitu úložiště. Nabízí vytváření logických kopií dat v čase, a to jak jen pro čtení, tak i přepisovatelných, které mohou být využity k obnovení dat uživateli nebo online zálohování.
Řešení Celerra NX4 podporuje operační prostředí Microsoft, Unix, Linux a VMware ESX Server a nejpoužívanější aplikace jako Microsoft Exchange, SQL Server, Oracle, VMware Virtual Desktop Infrastructure a VMware Site Recovery Manager s prověřenými referenčními architekturami urychlujícími nasazení. Systém Celerra NX4 nabízí kapacitu úložiště až 60 terabajtů a připojení až 60 vysokokapacitních disků SATA nebo vysokorychlostních disků SAS a umožňuje tak odstupňování úložišť podle požadavků na dostupnost, náklady a úsporu energie při současném zachování bezkonkurenčního poměru cena/výkon.