Hlavní navigace

Uniklý snímek chladiče ukazuje na novou grafiku AMD

16. 9. 2014

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Na webu se objevila fotka zařízení, které by mohlo být prototypem chladiče pro budoucí grafickou kartu AMD Radeon R9 390X, který navrhla společnost Asetek.

Před třemi týdny Asetek informoval o významném vítězství svého návrhu pro „nejmenovaného OEM (výrobce originálního příslušenství)“, který se měl týkat vodního chlazení grafiky. Nový obrázek pak prakticky potvrzuje, že oním nejmenovaným OEM je AMD.

Asetek je společností, která navrhla hybridní chlazení typu voda-vzduch pro duální grafickou jednotku Radeon R9 295X2, čili pokračování jejího partnerství s AMD dává smysl. Chladič, který firma vyvíjí pro kartu série R9 300 je vzhledově podobný tomu z R9 295X2, nicméně větráček zde byl posunut směrem dozadu, kde bude chladit jedinou GPU.

V této chvíli není možné říct mnoho dalších informací o budoucích vlajkových lodích AMD mezi grafickými kartami, tedy mimo fakt, že společnost chce evidentně výrazně vylepšit referenční chladič. Model R9 290X byl při chlazení slabým standardním chladičem horký a hlučný – přechod na hybridní chlazení tedy umožňuje AMD dále posunout hranice výkonu při zachování účinného chlazení.

Zdroj: IDG News Service