Hlavní navigace

Update pro Sony Ericsson Xperia X10 s komplet multi-touch

1. 6. 2011

Sdílet

 Autor:
Uživatelé smartphonu Sony Ericsson Xperia X10 se dočkali nové verze firmwaru, nabízí multi-touch a řadu vylepšení, Android 2.3 však ne.

Experia X10 je bývalou vlajkovou lodí společnosti a stále patří mezi výborně vybavené telefony. Ještě větší popularitě X10 však zabránily absence multi-touch a také pomalá aktualizace na novější verze operačního systému Android. Ani tentokrát jsme se nedočkali očekávaného Androidu 2.3 (Gingerbread), nicméně ani tak není firmware verze 2.1.B.0.1 zanedbatelný.

Přináší kompletní multi-touch v celém telefonu a zlepšení výkonnosti. První zkušenosti skutečně potvrzují, že odezva obrazovky se zlepšila a zejména je znatelné zrychlení aplikace Timescape. Lepší by měla být i kvalita signálu a telefonického hovoru, stejně tak se zrychlilo přepínání mezi 2G a 3G sítěmi. Přibyla integrace hlasového vyhledávání ve vyhledávači a dalších místech. Rozporuplné zprávy přicházejí o výdrži baterie, někteří uživatelé říkají, že se prodloužila, jiní naopak.

Multi-touch sice přišel už s předchozí aktualizací, nicméně byl k dispozici jen v některých aplikacích, hlavně v prohlížeči a Google Maps. Nyní je tedy konečně, po tak dlouhé době, X10 kompletní včetně této, pro mobilní telefony s Androidem kritické, funkcionality.

Update znamená i řadu drobných vylepšení, například do oznamovací oblasti, telefonní klávesnice, status baru, uživatelé se mohou těšit i na nové animace a plynulejší rozhraní.

A nakonec hackeři a tunilové budou mít jistě radost, že rootovací metody z předchozí ROM stále fungují, takže si mohou poměrně rychle „ukuchtit“ vlastní ROM se všemi novými funkcemi.

Sony Ericsson Xperia X10

Byl pro vás článek přínosný?