Hlavní navigace

Update Windows Phone přidává podporu větších obrazovek a rychlejších CPU

17. 10. 2013

Sdílet

 Autor: HTC/pcadvisor.com
V pondělí byla představena třetí aktualizace Windows Phone 8, která s sebou přináší několik novinek, jež by měly zvýšit konkurenceschopnost systému.

Systém Windows Phone je sice často kritizován za svůj nedostatek softwaru a hardwarová omezení, nová aktualizace by však měla otevřít dveře mnohem lepším zařízením s WP. Největší změny nebudou současným vlastníkům Windows Phone smartphonů ihned patrné, pomohou však posunout ekosystém zařízení operačního systému tam, kam posunout potřebuje.

Update 3 totiž přináší podporu pro větší displeje s ostřejším obrazem, včetně „phabletů“ a tabletů. Aktualizace navíc přináší kompatibilitu se čtyřjádrovými procesory, což připravuje cestu vyšší životnosti baterie a lepším hrám.

Strategie Windows Phone – stejně jako iPhonu – nebyla nikdy o těch nejlepších specifikacích, ovšem nárůst výkonu a rozlišení displeje by mohl být lákavý pro ty uživatele, kteří používají starší Androidy a zvažovali by změnu platformy, pokud by to neznamenalo propad výkonu směrem dolů.

Byl přidán také nový režim řízení (Driving Mode), který není až tak o navigaci jako spíše o bezpečné jízdě. Máte-li jej aktivovaný, ztlumí váš telefon a automaticky odpovídá na zprávy, což má eliminovat rozptylování řidiče, tedy vás. Jde o podobnou záležitost, jako je aplikace T-Mobile Drive Smart, která pro Androidy vznikla před dvěma lety.

cyber23

Mezi další zlepšení patří zámek orientace displeje, vlastní vyzváněcí tóny, zlepšené sdílení internetu či schopnost zavírat aplikace v multitaskingovém pohledu a další.

Zdroj: IDG News Service

Byl pro vás článek přínosný?