Hlavní navigace

Ursula Burnsová z Xeroxu: Trpělivost nese ovoce

Xerox jmenoval s platností od 3. dubna do role prezidenta společnosti a člena ředitelské rady Ursulu Burns, která ve společnosti již působí sedmadvacátým rokem a naposledy vedla divizi Business Group Operations. Nadále se Ursula bude kromě stávajících povinností věnovat divizi pro správu dokumentů, firemní strategii, práci s lidskými zdroji, marketingu a péči o globální zákazníky. Jedinou nadřízenou Ursuly Burns je předsedkyně představenstva a výkonná ředitelka společnosti Anne M. Mulcahy, které jsou přímo podřízeny obchodní aktivity firmy, finanční a právní týmy a divize Xerox Global Services.
Patrik Khudhur 17. 4. 2007

Sdílet


Xerox jmenoval s platností od 3. dubna do role prezidenta společnosti a člena ředitelské rady Ursulu Burnsovou, která ve společnosti již působí sedmadvacátým rokem a naposledy vedla divizi Business Group Operations.

Nadále se Ursula bude kromě stávajících povinností věnovat divizi pro správu dokumentů, firemní strategii, práci s lidskými zdroji, marketingu a péči o globální zákazníky. Jedinou nadřízenou Ursuly Burnsové je předsedkyně představenstva a výkonná ředitelka společnosti Anne M. Mulcahy, které jsou přímo podřízeny obchodní aktivity firmy, finanční a právní týmy a divize Xerox Global Services.Ursula Burnsová získala bakalářský titul ve fyzice na Polytechnickém institutu v New Yorku a magisterský titul v oboru mechanického inženýrství na Columbijské univerzitě. K tomu je členkou správních rad několika společností a neziskových organizací včetně American Express a Boston Scientific (větší obrázek).

Ursula Burnsová zahájila svoji kariéru v Xeroxu v roce 1980 v rámci stáže na inženýrské pozici. Následně se podílela na vývoji a plánování nových produktů. Mezi lety 19992 a 2000 vedla Ursula Burnsová několik obchodních jednotek společnosti včetně skupiny pro barevný kancelářský tisk a skupiny pro síťové kopírky. V roce 1997 získala v rámci Xeroxu první ředitelskou funkci, v roce 2000 následovalo jmenování do pozice senior viceprezident pro strategické služby s odpovědností za výrobu a řízení dodavatelského řetězce spotřebního materiálu. V roce 2002 se stala prezidentkou Xerox Business Group Operations.

Foto: Xerox