Hlavní navigace

Uvede Apple na podzim dva nové iPhony?

29. 6. 2011

Sdílet

 Autor:
Nejen analytici a fanoušci Apple jsou přesvědčeni, že se v srpnu nebo září dočkáme iPhonu nové generace. Mnoho lidí si ovšem klade otázku, zda Apple náhodou nepředstaví nové modely dva.

Podle analytika Deutsche Bank, Chrise Whitemora, bychom na podzim mohli mít na výber až ze dvou nových modelů chytrých telefonů z Cupertina. Prvním by měl být high-end model s označením iPhone 5, druhým, o něco levnějším potom telefon iPhone 4S.

Na jednu stranu by se Apple uvedením dvou nových zařízení dostal k širšímu okruhu klientů z těch částí světa, kde doposud, hlavně kvůli finanční situaci, nevlastní největší podíl na trhu. Řeč je o Africe a některých částech Asie a Jižní Ameriky.

Jakkoli by toto řešení potěšilo iPhonu chtivé spotřebitele z různých částí světa, mohl by si Apple tímto krokem znepříjemnit život. Důvody vidíme hned tři.

1.

V současné době může firma plně zaměřit své úsilí na produkci jediného přístroje a na podzim nám opět představit dokonalý přístroj, jehož předchůdci dodnes kralují žebříčkům prodejnosti a oblíbenosti. Výroba druhého telefonu s jiným (menším) displejem a rozdílnými součástkami, může zdvojnásobit celkový počet dílů, které bude nutné obstarat. Mohl by tento fakt nějak způsobit Applu potíže? Možná zvýšením výrobních nákladů.

2.

Apple si za své iPhony nechá docela dobře zaplatit. Byl by ochoten změnit přístup a obchodní strategii zavedením levnější verze svého chytrého telefonu? Low-end trhům se výrobce již tradičně vyhýbá, nemohl by si uvedením menšího iPhonu podkopat prodejnost dražší verze?

3.

CS24

Předpokládejme, že by měl levnější model menší dotykový displej, než předchůdci. Vývojáři by byli nuceni modifikovat většinu aplikací stejně, jako v případě aplikací pro různé velikosti displejů pro Androidy.

Představí nám na podzim Apple jeden nebo hned dva nové telefony? Jaký je váš názor?

Byl pro vás článek přínosný?