Hlavní navigace

Uživatelé iOS 16 si stěžují na přílišné vybíjení baterie

5. 10. 2022

Sdílet

 Autor: Apple
Tři týdny po svém vydání je iOS 16 stále terčem kritiky. Operační systém příliš rychle vybíjí baterii telefonu.

Tři týdny po vydání iOS 16 si uživatelé stále stěžují, že nový operační systém příliš rychle vyčerpává jejich baterii. To bývá běžné, jelikož aktualizace softwaru a aktualizací, ale i přeindexování souborů a fotografií bývá procesně a tedy i energeticky náročné. Časem, jakmile všechny tyto úkony na pozadí proběhnou, se však spotřeba energie vrací k normálu.

Vaše zkušenosti s iOS 16

Dle analytické služby Mixpanel na iOS 16 od jeho vydání 12. září přešlo 13,3 % majitelů iPhonů. V tu dobu se taky začaly objevovat první stížnosti na vytěžování baterií. 

„Je to absurdní. Nový operační systém je venku přes dva týdny a baterie se pořád vybíjí mnohem rychleji než dřív. A to i když telefon používám jen minimálně,“ stojí v jednom z četných příspěvků, které zaplavily nejrůznější internetová fóra.

Dle ankety na webu 9to5Mac negativní dopad iOS 16 na výdrž baterie pozoruje 63 % respondentů a přispěvatel magazínu Forbes Gordon Kelly dokonce radí, aby uživatelé zůstali i iOS 15, dokud Apple problém nevyřeší. 

„Důkazů, že má Apple na krku velký problém, přibývá,“ konstatuje Kelly. Sama firma prozatím na dotazy neodpověděla.

Výdrž baterie však není jediným problémem, který musí Apple řešit. V krátkém sledu už vyšly narychlo dvě aktualizace záplatující bezpečnostní bugy, stejně jako opravující chyby s nahráváním aplikací iMessage a FaceTime. A uživatelé už zjevně začínají být obezřetní.

„Zuckerberg je manipulativní slizoun,“ tvrdí jeho vlastní umělá inteligence Přečtěte si také:

„Zuckerberg je manipulativní slizoun,“ tvrdí jeho vlastní umělá inteligence

„Není neobvyklé, že nové verze iOS, ale i jiných aplikací, bývají problémové, ale většinou jsou tyto nedostatky odhaleny ještě před vydáním. Pokud je problém s baterií opravdový, pak Apple operační systém dostatečně neotestoval. Což je otázka kontroly kvality,“ říká Jack Gold z analytické firmy J. Gold Associates.

Dle něj může podobné problémy s nadměrným vybíjením baterie způsobovat více faktorů od nedostatečné optimalizace nových funkcí až po neuspávání některých funkcí, je-li telefon nepoužíván. 

Využíváte služby sjednocené komunikace poskytované v cloudu?

„Těch možných příčin je celá řada, ale základní problém je v tom, že se takto nevyladěný a neotestovaný systém vůbec neměl dostat do distribuce,“ pokrčuje Gold.

webcast

Majitelé iPhonů 13, kteří už aktualizovali na iOS 16 se mohou downgradem vrátit k iOS 15.7. Majitelé nejnovějších iPhonů 14 však tuto možnost nemají a jsou tak odkázáni na Apple až problém opraví. 

„Jednak to je nepříjemné a také to na firmu, která si zakládá na bezpečnosti a jednoduchosti svých řešení, nevrhá příliš dobré světlo,“ hodnotí analytik.

 

Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.

Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.

Byl pro vás článek přínosný?