Hlavní navigace

V čem jsou smartphony lepší než tablety či laptopy?

7. 1. 2012

Sdílet

S chytrým telefonem se připojíte k internetu prakticky odkudkoli. Můžete si vyhledat potřebné informace, poslat email, pořídit fotku či video, využívat navigace a do toho přehrávat hudbu. Technicky vzato můžete na smartphonu napsat i dvacetistránkový dokument, i když to asi neděláte.

S chytrým telefonem se připojíte k internetu prakticky odkudkoli. Můžete si vyhledat potřebné informace, poslat email, pořídit fotku či video, využívat navigace a do toho přehrávat hudbu. Technicky vzato můžete na smartphonu napsat i dvacetistránkový dokument, i když to asi neděláte.

Na které úkoly je lepší pořídit si smartphone se vám dnes pokusíme dopovědět v tomto článku, smartphone, tablet nebo laptop, vše má svá pro i proti.Zde je pět hlavních důvodů, pro které stojí za to pořídit si smartphone.

 

1. Smartphone je vždy po ruce. Ať už jdete kamkoli, je více než pravděpodobné, že svůj telefon budete mít s sebou. V kapse, kabelce nebo na nočním stolku. Je jedno, chcete li si prohlédnout něco na internetu, zkontrolovat email, počasí nebo si zavolat, telefon máte vždy po ruce. Zvláštní je, že svůj telefon si vezmete s sebou i v případě, že si sbalíte také tablet či laptop. Otázka tedy zní, nevystačili byste si pouze s telefonem?

 

2. Smartphony jsou hlavně telefony. Smartphony jsou na prvním místě stále hlavně telefony, přenosné počítače až na místě druhém. I když u některých laptopů či tabletů máte také možnost připojit se k mobilní síti, s mobilními telefony máte jistotu. Wi-Fi připojení je dnes téměř všude, ale právě kvůli onomu téměř, je dobré mít při sobě smartphone, potom se bez problému připojíte například ke 3G (či 4G) signálu. Smartphony dnes jž také umožňují sdílení připojení s dalšími zařízeními, například tablety či laptopy, takže můžete být online opravdu téměř kdekoli.

 

3. Hovory. No jen si zkuste zavolat tabletem nebo laptopem. Můžete sice využít Skype či službu Google Voice, ale tradiční mobilní telefony a smartphony v tomto ohledu prostě nemají konkurenci. Občas je zapotřebí něco na poslední chvíli vyjasnit či upřesnit detaily  a skutečná konverzace prostřednictvím smartphonu je v takovém případě k nezaplacení.

4. Textové zprávy. Jsou rychlejší než email a méně dotěrné než skutečný hovor. Nemusíte být připojení ani přihlášení k žádné službě. Jedná se o velmi užitečnou službu a dobrou metodu jak informovat jiné osoby o tom, co právě děláte nebo, že jste na cestě. Navíc poslat zprávu zvládnete rychleji, než se nabootuje laptop.

 

5. Všestrannost. Smartphony jak je známe dnes jsou ekvivalentem švýcarských armádních nožů 21. století. Umí od všeho alespoň trošku. A stejně jako armádní nůž je výborný nůž, ale pouze nouzová pila či nůžky, je smartphone lepší pro některé úkoly více a pro ji né méně. Každopádně je dobré vědět, že může být stejně snadno fotoaparátem, telefonem, přenosným hudebním přehrávačem, GPS nebo čtečkou elektronických knih či čímkoli jiným si budete přát. Možná není pro všechny tyto činnosti zařízením nejlepším, ale zcela jistě se pro většinu každodenních úkolů dá použít a máte jej po ruce prakticky čtyřiadvacet hodin denně.

 

Takže je smartphone tím nejlepším každodenním nástrojem? Možná ne, ale zcela jistě je nástrojem vhodným a dostupným, i když pro spoustu úkolů se bez tabletů či laptopů asi neobejdeme.