Hlavní navigace

V kanceláři nebo na cestách mějte svůj dům vždy pod kontrolou

 Autor: Schrack Technik
Požadavky na komfortní bydlení se neustále posouvají. Již nestačí současná pasivní elektroinstalace, díky které si lze rozsvítit či zhasnout světla.
PR článek 7. 5. 2014

Sdílet

Důraz se klade na životní komfort a pohodu. Stále více jsou požadovány funkce vzdáleného přístupu a ovládání zařízení chytrým telefonem.

Schrack Technik uvedl minulý rok na podzim produkt Schrack at home. Tento výrobek představuje inteligentní domácí automatizaci, díky které lze řídit dům za pomoci chytrých telefonů, tabletů či počítačů. Co vše lze jednoduše ovládat a monitorovat? Elektrická zařízení, osvětlení, topení, kamery, zabezpečovací systémy a multimediální aplikace. Celý systém je modulární. Každá tzv. ikona, která představuje danou skupinu zařízení, je licencovaná. Uživatel si tedy může přímo vybrat cílovou skupinu řešení, které chce pomocí Schrack at home ovládat.

Celý systém využívá technologii PLCBUS (Power Line Communication). Mozkem systému je řídicí jednotka se specifi ckou aplikací. Jednotka slouží též jako centrální datové úložiště. Přístup do řídicí jednotky je možný pomocí aplikace „Schrack at home“ pro iOS nebo pomocí webového rozhraní HTTPS. Zde má uživatel svou unikátní IP adresu a po bezpečné identifi kaci se přihlásí do svého domu. Poté může udávat pokyny pro jednotlivá zařízení nebo je jen „zkontrolovat“. Řízení probíhá pomocí aktorů s PLCBUS komunikací. Využívá se současné vedení. Komunikaci zajišťuje řídicí jednotka, která na základě impulzů reaguje povelem pro dané zařízení. Využitím existujících silových rozvodů se zamezuje zbytečným stavebním úpravám (sekání do zdi a jiné). Aktory se umísťují buď na DIN lištu do bytové rozvodnice, nebo díky své velikosti pod plošné spínače do elektroinstalační krabičky. Schrack at home zachovává i manuální ovládání pomocí plošných spínačů. V případě, že dojde k poruše na řídicí jednotce, současný systém elektroinstalace funguje dále – avšak již „bez inteligence“.

Vzdáleným přístupem přes chytrý telefon lze nastavit topení na komfortní požadovanou teplotu či aktivovat zabezpečovací systém, pokud na to uživatel při odchodu do zaměstnání zapomněl.

Cena inteligentního systému se odvíjí od konkrétního požadavku uživatele. Klíčovým bodem je počet ovládaných světelných okruhů a samotných světelných zdrojů, žaluzií, IP kamer, ovládaných zásuvek či jiných zařízení. Řízení světel a nastavení teploty v místnostech ve vzorové bytové jednotce o velikosti 3 + kk představuje investici ve výši cca 51 399 Kč. Pokud systém rozšíříme o řízení a ovládání žaluzií a přidáme multimediální prvky komfortního ovládání rodinného domu, dostáváme se na přibližnou úroveň investice 160 000 Kč.

Vzorové a ukázkové demopanely jsou k vidění na všech pobočkách Schrack Store po celé České republice. Ukázková místnost včetně praktického nasazení systému je ke zhlédnutí na pražské pobočce Schrack Technik.

Vhodným doplňkem této inteligentní domácí automatizace jsou plošné spínače Visio nadčasového designu, které zapadají do lifestyle řešení multimediálního systému Schrack 4 Home. Společnost Schrack Technik v této produktové řadě nabízí kompletní sortiment od přístrojů a datové techniky Visio přes kryty a rámečky až po kompletní plošné spínače, které nabízejí elektrotechnikům optimální řešení.

Řada Visio zcela splňuje veškeré požadavky dnešní moderní elektroinstalace. Velice jednoduché a čisté pojetí nové řady reaguje na nejnovější funkcionalistické trendy a dokáže okouzlit jak svým uživatelsky zaměřeným provedením, designem, tak i funkčností.

Plošné spínače Visio přinášejí inovaci a kvalitu do vašich domovů:

• Atraktivní design
• Kompletní sortiment
• Nejlepší dostupnost
• Špičkové produkty

Jednotlivé produkty disponují snadno udržovatelným povrchem s možností přizpůsobení mírným nerovnostem stěn. Nadčasový, téměř minimalistický design nasvědčuje tomu, že řada Visio je ideálním projektovým řešením. Pro nároky špičkových elektrotechniků a architektů představují modely Visio optimální spínací program pro každodenní použití.

„Staňte se VISIOnáři vlastního bydlení.“

Více na www.schrack.cz