Hlavní navigace

V listopadu se těšte na nové ultrabooky ZENBOOK

13. 10. 2011

Sdílet

 Autor: ASUS
Společnost ASUS přidala do svého portfolia úplnou novinku – řadu ultrabooků (tedy ultralehkých a ultratenkých notebooků), která ponese jméno ZENBOOK. Na první dva modely, UX21 a UX31, se můžeme v Česku těšit už na začátku listopadu letošního roku.

Pečlivě vybíraný design je uměleckým dílem. Vnější kryt je pokryt plastickým (nikoliv však plastovým) soustředným kruhovým vzorem, který na slunci vytváří efektní hru se světlem. Tloušťka 3 mm vepředu, respektive 9 mm vzadu činí navíc oba modely nejtenčími na trhu. Navíc jsou, jak již bylo zmíněno, ultralehké, a tak nezatíží tašku na cestách víc, než je třeba.

Podíváme-li se na technickou výbavu, jsou ultrabooky vybaveny procesory Intel Core i7, respektive i5, které jsou optimalizovány pro použití v mobilních zařízeních. Kromě toho bude celá řada ZENBOOK oplývat rychlými SSD disky či technologií Bluetooth V4.0 a USB 3.0. USB port je navíc vybaven technologií USB Charger+, která je schopna nabíjet libovolné externí zařízení i v případě, že je ultrabook vypnut.

V pohotovostním režimu vydrží ZENBOOK dle údajů výrobce asi 2 týdny (baterie je navíc přístrojem inteligentně šetřena, a tím je dosaženo její vyšší životnosti), i díky zmíněnému SSD disku je možné přejít z režimu spánku k práci za pouhé 2 sekundy. Ultrakompaktní velikost bylo možno zkombinovat s použitými technologiemi pouze díky speciálnímu systému chlazení s kanálkem ve tvaru písmene V s měděným žebrováním, což má za následek účinnější proudění vzduchu a snížení celkové teploty zařízení.

V neposlední řadě je ZENBOOK vybaven speciální funkcí, která v případě, že energie v baterii klesne pod pět procent, automaticky uloží všechny rozpracované soubory.

Za zmínku ještě stojí zvuk – ten stojí na technologii ASUS SonicMaster, což je společný potomek zvukového týmu ASUS Golden Ear a dánské společnosti Bang & Olufsen. Těšit se prý můžete na pestré prostorové ozvučení, i když se to kvůli kompaktnosti nezdá.

Doporučená cena ultrabooků pro český trh je 24 490,-, respektive 29 490,- Kč.