Hlavní navigace

V Samsungu vznikla superdivize smartphonů a foťáků

15. 12. 2013

Sdílet

 Autor: © Samsung
Společnost spojila dvě významné výrobní divize do jediného celku.

Podle jihokorejského deníku ETNews provedl Samsung v obou divizích zásadní reorganizaci, která prakticky vyústila v jejich kompletní sjednocení.

Propojení dvou silných divizí by mělo Samsungu pomoci ke zvýšení podílu na trhu s fotoaparáty a přispět k lepšímu zhodnocení mobilních technologií. Obě divize spolu budou pracovat na vývoji produktů a analýzou společných dat budou moci snáze dosáhnout lepších obchodních výsledků.

V Samsungu nad tímto krokem zřejmě uvažovali již delší dobu. Loni společnost uvedla na trh fotoaparát Galaxy, což je zařízení, které výrazně připomíná stejnojmenný telefon, pouze je na jedné straně vybavené optikou. Letos v červnu pak Samsung přišel s digitální zrcadlovkou Galaxy NX s výměnnými objektivy.

special_kyberutoky

Je téměř jisté, že vzájemná „výměna“ technologií půjde i opačným směrem, a dočkáme se tedy telefonů s lepšími foťáky. Samsungu ostatně ani nic jiného nezbývá. Konkurence v podobě LG nebo HTC se stejným směrem vydala již dříve. Zatím mohou zákazníci Samsungu vzít zavděk dvanáctkou přednastavených režimů pro focení a aplikacemi pro úpravu a organizaci pořízených fotografií.

Velkou překážkou v současném úsilí může být Samsungu operační systém Android, na kterém jeho telefony i fotoaparáty Galaxy běží. Na rozdíl od iOS nebo Windows Phone totiž není pořizování fotografií a další práce s nimi silnou stránkou této platformy. V tomto směru Android, i přes drobné zásahy Googlu ve prospěch vyšší kvality fotografií, stále velmi zaostává.