Hlavní navigace

V TCP jste na počátku svých možností

20. 2. 2014

Sdílet

 Autor: © Fernando Madeira - Fotolia.com
Technologické centrum Písek, které provozuje nejmodernější datové centrum v České republice, vstupuje na trh s unikátními produkty. Všechny mají společného jmenovatele v privátním přístupu, vysoké bezpečnosti a maximálním omezení vendor lock-inu.

Datové centrum v Písku bylo projektováno s ohledem na nejmodernější trendy a technologie. Na projektu a realizaci pracovali odborníci z předních světových firem, jako jsou IBM, APC, Schneider Electric, Stulz, Juniper Networks a další.

Centrum je postaveno v souladu s IBM Best Practices for Green Datacenters a specifikací Tier III a může nabídnout kapacitu až 21 kW na jeden rozvaděč, páteřní síťovou infrastrukturu na 40 Gb s možností téměř neomezeného počtu 10Gb portů přímo v zákaznickém racku. Je proto pochopitelné, že centrum uvádí na trh produkty jako High Density Rack nebo Privátní datový sál.

„Poskytování High Density racků je pro nás základním produktem. Vychází to z architektury centra, které nabízí špičkové zázemí bez kompromisů právě zákazníkům s potřebou vysoké hustoty výpočetního výkonu v rozvaděči,“ říká výkonný ředitel Technologického centra Písek Radovan Polanský a dodává: „Kromě moderního prostředí se soustředíme také na oblast privátního cloud computingu, kde nabízíme velmi zajímavou alternativu k tradičním řešením v podobě otevřených technologiích OpenStack a IBM Smart Cloud Provisioning.“

Právě privátní cloud produkty tvoří druhou část nově uvedeného produktového portfolia píseckého Technologického centra. Konkrétně jde o služby Virtual Private Cloud a Private Cloud, které jsou jasně profilovány na korporátní zákazníky, integrátory a operátory ICT. Díky strategii otevřených standardů mohou zákazníci využívat širokou škálu virtualizačních technologií, snadnou migraci stávajícího IT do datového centra a maximální nezávislost na dodavateli hardwaru nebo provozovateli výsledné virtuální infrastruktury v budoucnu.

Radovan Polanský, výkonný ředitel, Technologické centrum Písek