Hlavní navigace

Vaši chytrou domácnost ochrání nový systém Avastu

16. 5. 2019

Sdílet

 Autor: Avast
Systém Omni poskytne pokročilou ochranu pro zařízení připojená v domácí síti a zajistí i bezpečnost na více mobilních platformách.

Omni poskytuje uživatelům ochranu a přehled o všech připojených domácích i mobilních zařízeních prostřednictvím kombinovaného hardwarového a softwarového řešení. Podle výrobce se snadno připojí k domácímu routeru a nijak neovlivní výkon sítě Wi-Fi.

Omni bude nejdříve k dispozici ve Spojených státech (letos v létě), v Evropě se objeví začátkem příštího roku.

Je velký nepoměr mezi tím, jak technologické společnosti dodávají chytrá zařízení a jak je lidé skutečně používají. Až doposud bylo na každém spotřebiteli, aby si zajistil bezpečnost jednotlivých připojených online zařízení. A nejenže se běžní uživatelé musí složitému nastavování věnovat, ale je s tím navíc spojený i velký prostor pro chyby,” vysvětluje nastupující CEO a prezident spotřebitelské divize Avastu Ondřej Vlček.

Potřeba zabezpečení připojených zařízení roste. Například v USA má pět nebo více připojených zařízení již 62 % domácností (pro srovnání v Česku je to 29,8 %) a alespoň jedno zranitelné zařízení se nachází v 35,2 % z nich (v Česku 42,4 %).

Uživatelé mohou zjistit, kteří lidé a jaká zařízení jsou připojena k jejich domácí síti. Omni zobrazuje výstrahy, pokud je na kterémkoli zařízení zjištěna neobvyklá aktivita, a blokuje útoky na všechna zařízení.

Připojuje se přímo k domácímu routeru, což znamená, že uživatelé nemusejí svůj stávající router vyměňovat a nebudou ani muset dělat kompromisy při případném výběru nového routeru.

Cloud22

Součástí řešení je i tradiční mobilní bezpečnost Avastu či rodičovská kontrola, kdy rodiče mohou filtrovat obsah a aplikace, ke kterým mají děti přístup, včetně různých sociálních sítí a videí. Mohou také kdykoliv pozastavit hraní her nebo  připojení k internetu. Geolokační služby pak pomáhají chránit děti například tak, že umožňují nastavit upozornění na to, kdy odejdou nebo přijdou na určitá místa.

Podle studie ABI Research bude do roku 2021 v domácnostech a podnicích instalováno 34,9 miliard zařízení v internetu věcí (IoT). Avast zjistil, že kromě PC, smartphonů a routerů jsou nejběžnějšími připojenými zařízeními v amerických domácnostech multimediální centra (31,1 %), chytré televizory (10,2 %), herní konzole (8,9 %) a hlasoví asistenti (5,3 %).