Hlavní navigace

Verbatim Blu-ray BD-R LTH 2x

8. 3. 2010

Sdílet

 Autor:
Verbatim uvádí potisknutelné BD disky s 2x rychlostí, ochrannou vrstvou HardCoat a AZO vrstvou pro optimální kvalitu zápisu.

Blu-ray optické disky stále nezaznamenaly takový tržní úspěch, jak kdysi doufaly firmy za nimi stojící, rozhodně se neopakuje to, co v případě přechodu z CD na DVD. Podíl na tom mají (či spíše měly) poměrně vysoké ceny mechanik i samotných optických disků, hlavně ale vysokorychlostní internetová připojení, levné pevné disky i možnost přijímat HD televizní vysílání před kabel, satelit či v omezené míře i z pozemního vysílání.

Nicméně Blu-ray disky zlepšují své parametry a snižují ceny. Například Verbatim uvádí nové BD se svou známou AZO technologií. Blu-ray 2x BD-R LTH Type Printable nabízí 25 GB úložné kapacity, dvojnásobnou rychlost zápisu a inkoustem potisknutelný povrch až k vnitřnímu kruhu (22 – 118 mm). Je vhodný pro záznam filmů ve vysokém rozlišení, zálohování většího množství dat nebo dlouhodobou archivaci fotografií a videonahrávek.

Nový Blu-ray disk od Verbatimu je již k dostání v obchodech v balení po 10 kusech za doporučenou cenu 759 korun (~29 euro).

Výroba Blu-ray disku Verbatim