Hlavní navigace

Verbatim nabízí zrychlení notebooku s novou SATA-II SSD sadou

 Autor: Verbatim
Společnost Verbatim nabízí novou SATA-II SSD sadu jakožto alternativu ke klasickým 2,5" a 3,5" pevným diskům pro notebooky i stolní počítače.
Pavel Kreuziger 9. 1. 2012

Sdílet

Novinka je řešením pro všechny uživatele, kteří by rádi upgradovali svůj systém úložištěm na úrovni SSD. SSD disky používají k ukládání dat flash paměť a tudíž neobsahují žádné standardní plotny ani jiná pohyblivá zařízení, která by se mohla jednoduše mechanicky poškodit, což by vás v nejhorším případě mohlo připravit o všechna vaše data.

Kromě vyšší stability se SSD úložiště vyznačují velmi nízkou spotřebou energie a sníženou hlučností. Sada SATA-II Solid State Drive Update Kit je doplněna softwarem NTI Echo Cloning i instalační příručkou ve 12 jazycích. Díky tomu zvládne nastavení a zkopírování celého systému z HDD na SSD i úplný laik.

Mezi další benefity patří rychlejší bootování systému, lepší výkon aplikací i vyšší odolnost vůči otřesům. Pevný disk je navíc možné použít jako externí disk a díky přiloženému rámečku jej lze jednoduše zabudovat do běžného stolního počítače. Součástí balení jsou i příslušné šroubky a napájecí kabel SATA.

Sadu získáte na našem trhu buďto za doporučenou maloobchodní cenu 3 490,- Kč včetně DPH v 64 GB verzi nebo za 5 190,- Kč včetně DPH ve 128 GB verzi. Oba modely mají rychlost zápisu až 225 MB/s, rychlost čtení je potom u 64 GB verze až 265 MB/s, u 128 GB verze potom až o 5 MB/s vyšší.