Hlavní navigace

Vernee Apollo a Helio X20: Tajemný výrobce a jeho nabušený smartphone

18. 3. 2016

Sdílet

 Autor: Vernee
Jsme ochotni vsadit se o vaše boty, že o společnosti Vernee jste zatím ještě neslyšeli. Přitom tenhle nový výrobce připravil telefon, který si zaslouží hodně pozornosti.

Jsme ochotni vsadit se o vaše boty, že o společnosti Vernee jste zatím ještě neslyšeli. Přitom tenhle nový výrobce připravil telefon, který si zaslouží hodně pozornosti.

Prvotina společnosti Vernee se jmenuje Apollo a je vybavena procesorem Helio X20 s deseti jádry od MediaTeku, 6 GB operační paměti RAM a 128 GB pro ukládání dat. Zadní kameru obsluhuje čip od Sony IMX230 s rozlišením 21 megapixelů, přední kamera má rozlišení 8 mega.

Vernee je nová značka tajemného výrobce komponent a chytrých telefonů, který se rozhodl vyrábět své vlastní produkty. Je tedy dost dobře možné, že nějaký telefon z této fabriky právě vlastníte nebo jste dříve měli. Za rozhodnutím vyrábět vlastní přístroje stojí snaha společnosti o snížení cen telefonů a také o dodržení výrobní kvality. To zní dobře.

Pokud se podíváte na stránky společnosti Vernee, a my to rozhodně doporučujeme, uvidíte, že mají v plánu představit nejméně dva další telefony – některé již v následujících týdnech. Dalším telefonem by měl být Thor, o jehož specifikacích zatím nevíme vůbec nic. Spousta věcí na stránkách sice nefunguje a celé to působí tak trochu nedodělaně a fakově, ale nechme se překvapit.

Apollo bude mít 5,5 displej s rozlišením 2K, který bude podporovat různé úrovně přítlaku. Tuhle specialitu zatím mnoho výrobců nenabízí. Těšíme se na duben, kdy by měl být telefon oficiálně představen a budeme držet palce, ať to s Vernne nedopadne stejně nešťastně, jako s Fusion Garage.