Hlavní navigace

Viasat Nature vysílá seriál Koupil jsem si vlastní deštný prales

14. 9. 2014

Sdílet

 Autor: TZ Viasat
Deštné pralesy kdysi pokrývaly 14 % zemského povrchu. Prostřednictvím lidského přičinění se však toto číslo postupem času snížilo na pouhých 6 %. Pokud bude lidstvo pokračovat v současném tempu ničení, nebude mít do roku 2060 žádné.

Seriál „Koupil jsem si vlastní deštný prales“, který začíná vysílat kanál Viasat Nature, představuje zajímavou směsici historie, vědy a botaniky týkající se deštného pralesa. Základním stavebním kamenem je zde ale příběh Charlie Hamiltona Jamese, který strávil celé roky natáčením dokumentárních filmů o deštných pralesích po celém světě.

Kvůli hrozbě úplného zničení deštných pralesů těžbou dřeva a rubáním dolů se Charlie rozhodl, že dá dohromady veškeré své úspory a pokusí se koupit a tím pádem i zachránit kousek deštného pralesa na okraji Národního parku Manu v peruánském deštném pralese.

Koupil jsem si vlastní deštný prales

Původně měl Charlie v plánu strávit rok fotografováním zvířat na svém pozemku ještě před tím, než zahájí intenzivní kampaň za záchranu pralesa. Jenže zjistil, že koupit pozemek v pralese po telefonu není tak dobrý nápad, jak se mohlo původně zdát. Ukázalo se totiž, že namísto zeleného království koupil plantáž koky, ilegální těžební důl a také několik odumírajících políček. Během tří dílů tak uvidíte Charlieho, jak čelí všem těmto výzvám a bojuje o své zdraví poté, co se nakazí tropickou nemocí.

Je to jen ztřeštěný pokus o záchranu ohroženého kousku půdy, nebo může Charlie skutečně změnit budoucnost této mizející biosféry? Seriál „Koupil jsem si vlastní deštný prales“ můžete sledovat na kanálu Viasat Nature od 14. do 28. září vždy v 18:20 hod.