Hlavní navigace

Video: Fotomobil Panasonic Lumix s 13,2Mpx snímačem

8. 10. 2010

Sdílet

Společnost Panasonic ukázala na letošním veletrhu CEATEC v Japonsku svůj 13,2Mpx fotomobil Lumix Phone postavený na základě digitálních fotoaparátů Lumix. Novinka je vybavena 27mm širokoúhlým objektivem.

 

(video)

 

Panasonic předvedl fotomobil postavený na základě digitálních fotoaparátů Lumix. Novinka zachycuje fotografie 13,2Mpx snímačem. Svou premiéru si odbyla na letošním veletrhu CEATEC konaném v japonské Čibě. Od března roku 2011 jej do své nabídky zahrne japonský operátor NTT Docomo. Jeho cena bude činit přibližně 50-60 tisíc jenů, tedy 11 000 Kč v přepočtu, uvedení mimo Japonsko však nebylo naplánováno.

Vybaven je 27mm širokoúhlým objektivem, který bohužel postrádá optický zoom. Velký stříbrný prstenec známý z klasických digitálních fotoaparátů na první pohled vypadá, jako by chránil velkou čočku, po bližším prozkoumání však zjistíte, že skrývá běžnou čočku pro mobilní telefony.

Fototelefon disponuje mobilní verzí technologie Panasonic VenusEngine pro zpracování obrazu, jejímž úkolem je vylepšit reprodukci barev. Speciální povrchová úprava redukuje ostré světlo a ve výbavě nechybí ani netradičně výkonný blesk.

 

Další reportáže ze CEATECu 2010:

soutez_casestudy

Video: Toshiba uvede na trh dva 3D televizory, které nevyžadují speciální brýle

Video: OLED obrazovka neomezených velikostí od Mitsubishi

Byl pro vás článek přínosný?