Hlavní navigace

Virtuální realita od HTC mění pohled na lidskou představivost

 Autor: HTC
HTC odhalilo Vive Pre, druhou generaci vývojářské edice virtuální reality, a představuje novou kameru a room-scale technologii
Radek Kubeš 8. 1. 2016

Sdílet

HTC představilo novinky ve vývoji systému virtuální reality HTC Vive. HTC Vive Pre je naplněním příslibu pohlcujících zážitků, které mění to, jak komunikujeme, bavíme se i to, jak se učíme. Každá z jeho komponent byla inovována tak, aby poskytla vyšší komfort, ergonomii i výkon. Díky vylepšením, která se projevila jak na vzhledu, tak na všestrannosti, vytváří HTC Vive Pre virtuální světy bez limitů.

HTC

Spolupráce s tisícovkami vývojářů a dalších partnerů umožnila, že se virtuální realita od HTC uplatní nejen v herním průmyslu, obchodu a automobilovém průmyslu, ale také ve vzdělávání nebo zdravotnictví.

Design headsetu Vive je nyní uhlazenější a nabízí uživateli vyšší komfort, díky kterému ho virtuální realita zcela nerušeně pohltí. Zařízení je nyní kompaktnější a je vybaveno novým systémem popruhů, které poskytují headsetu lepší stabilitu a vyvážení. Vylepšení se dočkal i vizuální systém. Nové displeje poskytují vyšší jas a proběhly u nich i další úpravy zobrazení, které vedou ke zvýšení pocitu přítomnosti ve virtuální realitě. Kromě toho byl headset vybaven výměnnými pěnovými stélkami a nosní opěrkou, takže HTC Vive Pre padne každému uživateli a přizpůsobí se nejrůznějším tvarům hlavy, aniž by byla omezena možnost použití headsetu s dioptrickými brýlemi.

HTC Vive Pre přináší do virtuální reality prvky skutečného světa. Díky nové přední kameře nebude problém se s headsetem posadit, najít nápoj, nebo pokračovat v konverzaci aniž byste ho sundali z hlavy. A to je jen zlomek toho, co umožní.

Příruční ovladače systému HTC Vive byly kompletně přepracovány a nabízí nyní lepší ergonomii, vyvážení i měkčí tvary. Pro jistý a pohodlný úchop jsou nyní vybaveny texturovanými tlačítky a gripy. Nová dvoukroková tlačítka spouště umožní jemnější manipulaci s objekty a hmatová odezva zajistí důležitou zpětnou vazbu na vaše akce ve virtuálním světě. Pokrok zaznamenalo i napájení ovladačů, ty nyní pohání integrovaná lithium polymerová baterie, která poskytne na jedno nabití přes 4 hodiny provozu prostřednictvím standartního micro-USB konektoru.

Redesign se nevyhnul ani základnovým stanicím, které jsou nyní kompaktnější, tišší a umožňují ještě přesnější snímání pohybu.

Zahájení prodeje HTC Vive je naplánováno na duben letošního roku. HTC společně s Valve však začátek letošního roku odstartuje distribucí dalších více než 7 000 sad HTC Vive mezi vývojáře.