Hlavní navigace

Virtuální realita od HTC mění pohled na lidskou představivost

8. 1. 2016

Sdílet

 Autor: HTC
HTC odhalilo Vive Pre, druhou generaci vývojářské edice virtuální reality, a představuje novou kameru a room-scale technologii

HTC představilo novinky ve vývoji systému virtuální reality HTC Vive. HTC Vive Pre je naplněním příslibu pohlcujících zážitků, které mění to, jak komunikujeme, bavíme se i to, jak se učíme. Každá z jeho komponent byla inovována tak, aby poskytla vyšší komfort, ergonomii i výkon. Díky vylepšením, která se projevila jak na vzhledu, tak na všestrannosti, vytváří HTC Vive Pre virtuální světy bez limitů.

HTC

Spolupráce s tisícovkami vývojářů a dalších partnerů umožnila, že se virtuální realita od HTC uplatní nejen v herním průmyslu, obchodu a automobilovém průmyslu, ale také ve vzdělávání nebo zdravotnictví.

Design headsetu Vive je nyní uhlazenější a nabízí uživateli vyšší komfort, díky kterému ho virtuální realita zcela nerušeně pohltí. Zařízení je nyní kompaktnější a je vybaveno novým systémem popruhů, které poskytují headsetu lepší stabilitu a vyvážení. Vylepšení se dočkal i vizuální systém. Nové displeje poskytují vyšší jas a proběhly u nich i další úpravy zobrazení, které vedou ke zvýšení pocitu přítomnosti ve virtuální realitě. Kromě toho byl headset vybaven výměnnými pěnovými stélkami a nosní opěrkou, takže HTC Vive Pre padne každému uživateli a přizpůsobí se nejrůznějším tvarům hlavy, aniž by byla omezena možnost použití headsetu s dioptrickými brýlemi.

HTC Vive Pre přináší do virtuální reality prvky skutečného světa. Díky nové přední kameře nebude problém se s headsetem posadit, najít nápoj, nebo pokračovat v konverzaci aniž byste ho sundali z hlavy. A to je jen zlomek toho, co umožní.

Příruční ovladače systému HTC Vive byly kompletně přepracovány a nabízí nyní lepší ergonomii, vyvážení i měkčí tvary. Pro jistý a pohodlný úchop jsou nyní vybaveny texturovanými tlačítky a gripy. Nová dvoukroková tlačítka spouště umožní jemnější manipulaci s objekty a hmatová odezva zajistí důležitou zpětnou vazbu na vaše akce ve virtuálním světě. Pokrok zaznamenalo i napájení ovladačů, ty nyní pohání integrovaná lithium polymerová baterie, která poskytne na jedno nabití přes 4 hodiny provozu prostřednictvím standartního micro-USB konektoru.

Redesign se nevyhnul ani základnovým stanicím, které jsou nyní kompaktnější, tišší a umožňují ještě přesnější snímání pohybu.

Zahájení prodeje HTC Vive je naplánováno na duben letošního roku. HTC společně s Valve však začátek letošního roku odstartuje distribucí dalších více než 7 000 sad HTC Vive mezi vývojáře.