Hlavní navigace

Vítkovice IT Solutions vyvinuly tablet pro řidiče

28. 11. 2016

Sdílet

 Autor: Vítkovice IT Solutions
Multifunkční zařízení s celoevropskou působností nese označení „Tablet řidiče“

Díky tabletu, který mimo vůz funguje jako tablet klasický, mohou mít řidiči i ve starším voze nejmodernější komunikační a navigační technologii třetího tisíciletí, a to včetně připojení na internet. Tento světový trend si mohou dovolit majitelé všech aut. Zařízení jim nabízí i unikátní chytrou navigaci Smart Dynavix, vyvinutou speciálně pro Tablet řidiče. Smart Dynavix poskytuje aktuální dopravní informace a vede vůz co nejsnáze k cíli. 

Vítkovice IT Solutions

Při běžném užívání je tablet řidiče plnohodnotnou GPS navigací. Umí komunikovat s dopravními systémy (Národní dopravní informační systém), asistenčními službami i vlastními dispečinky.

Cloud23

Každodenní jízdu usnadní tablet například ovládáním parkovací kamery. Ovládá také přední kameru, tzv. black box se záznamem provozu, který může poskytnout důkazy při dopravní nehodě. Jedna z modifikací Tabletu řidiče je určena také řidičům CNG vozidel – zobrazuje dostupnost plniček, způsoby plnění, plus tipy a rady pro provoz vozů na CNG.

Při nehodě poskytne tablet životně důležité informace záchranářům.V krizové situaci totiž umí vyslat podrobné informace Integrovanému záchrannému systému – například informace o poloze havarovaného vozu. Vazbu má i na jednotný evropský systém tísňového volání 112, a to díky tomu, že je v tabletu hlasová telefonní karta. Je v něm i speciální aplikace s názvem Záchranka, která při volání na číslo 155 sdělí informace o zdravotním stavu řidiče (pokud předem odsouhlasí jejich využití v tísni). Pokud je vozidlo vybaveno systémem pro sledování vozu, dokáže aplikace Tablet řidiče vozidlo průběžně sledovat.