Hlavní navigace

Vlajková loď Alcatel Onetouch Idol X+ s podporou Dual SIM

15. 8. 2014

Sdílet

 Autor: Alcatel Onetouch
Alcatel Onetouch začal na českém a slovenském trhu prodávat smartphone Idol X+, který se stává novou vlajkovou lodí této značky. Nástupce úspěšného telefonu Idol X si ponechal sloty na dvě SIM karty, pětipalcový Full HD displej, 2 GB paměti RAM a kvalitní 13,1Mpx fotoaparát, který byl vylepšen o funkci panorama.

Alcatel Onetouch začal na českém a slovenském trhu prodávat smartphone Idol X+, který se stává novou vlajkovou lodí této značky. Nástupce úspěšného telefonu Idol X si ponechal sloty na dvě SIM karty, pětipalcový Full HD displej, 2 GB paměti RAM a kvalitní 13,1Mpx fotoaparát, který byl vylepšen o funkci panorama.

Idol X+ nabízí oproti předchůdci osmijádrový procesor s frekvencí 2 GHz, pro ukládání dat je připraveno 32 GB paměti. Kapacita baterie byla navýšena o pětinu, takže telefon umožní delší provoz bez nabíjení. To vše se podařilo vtěsnat do těla tenkého jen 8,1 mm. Novinka nabídne také Hi-Fi zvuk díky reproduktorům na spodní hraně a také prémiová sluchátka JBL přímo v balení.

Novou vlajkovou loď pohání osmijádrový procesor s frekvencí 2 GHz od společnosti MediaTek podpořený 2 GB paměti RAM. Displej je pětipalcový IPS s pozorovacími úhly až 170 stupňů a Full HD rozlišením (rozlišení 440 bodů na palec). Zásluhou oleofobní vrstvy se na displeji neuchycují otisky ani nečistoty.

Hlavní 13,1megapixelová kamera disponuje funkcí stabilizace videa. Velké fotky můžete pořizovat zásluhou režimu Panorama, který umožňuje vytvořit jednu obří panoramatickou fotku. Samozřejmostí jsou noční a sportovní režim nebo funkce HDR. K videohovorům nebo focení selfie momentek slouží přední kamera s rozlišením 2 megapixely a automatickým ostřením.

Idol X+ pracuje na systému Android 4.2, který v průběhu podzimních měsíců letošního roku dostane automatickou aktualizaci na verzi 4.4 KitKat. Přes vysoký výpočetní výkon si telefon zachovává skromnost ve spotřebě energie. Osmijádrový procesor zvyšuje výdrž baterie tím, že snižuje vlastní spotřebu oproti čtyřjádrovému čipu při dekódování Full HD videa až o 18 %. Kapacita baterie byla navíc navýšena o celou pětinu na 2500 mAh, takže telefon na jedno nabití vydrží až dva dny. Stejně jako většina chytrých telefonů značky Alcatel Onetouch podporuje i Idol X+ funkci Dual SIM umožňující využívání dvou SIM karet najednou.

Model Idol X+ se bude v Česku a na Slovensku prodávat v černé a bílé variantě za doporučenou cenu 8 990 Kč, resp. 326,90 € s DPH.