Hlavní navigace

Vlajkovou lodí společnosti Alcatel se stává model One Touch Idol X

 Autor: Alcatel
Společnost TCL Communication představila v Hong Kongu smartphone Alcatel One Touch X, který se stává novou vlajkovou lodí této značky. Idol X je vybaven velkým 5” Full HD IPS displejem, čtyřjádrovým 1,5GHz procesorem a fotoaparátem s rozlišením 13 megapixelů. V České republice a na Slovensku se začne smartphone s podporou dvou SIM karet prodávat začátkem října
Adam Kencki 14. 8. 2013

Sdílet

Alcatel One Touch Idol XSpolečnost TCL Communication představila v Hong Kongu smartphone Alcatel One Touch X, který se stává novou vlajkovou lodí této značky. Idol X je vybaven velkým 5” Full HD IPS displejem, čtyřjádrovým 1,5GHz procesorem a fotoaparátem s rozlišením 13 megapixelů. V České republice a na Slovensku se začne smartphone s podporou dvou SIM karet prodávat začátkem října.

Dominantním znakem modelu One Touch Idol X je jednoznačně velký pětipalcový IPS displej téměř bez okrajů, nabízející Full HD rozlišení (1920 x 1080 pixelů), který je zapuštěn do 6,9 mm tenkého těla. Zaoblené hrany přispívají k pohodlnému držení telefonu v dlani. Rámeček kolem displeje je velmi tenký a téměř neznatelný.

Technologie laminace nezanechává vzduchovou mezeru mezi LCD a dotykovým panelem. Vyšší propustnost světla umožňuje lepší viditelnost displeje na přímém slunečním světle i ve tmě a technologie IPS nabízí široké pozorovací úhly dosahující až 178 stupňů.

Srdcem smartphonu je čtyřjádrový 1,5GHz processor s operační pamětí o velikosti 2 GB. O Výdrž přístroje se stará lithiová baterie s kapacitou 2000 mAh. Stejně jako většina smartphonů značky Alcatel One Touch i její nová vlajková loď podporuje funkci Dual SIM umožňující využívání dvou SIM karet najednou. Operační systém Android ve verzi 4.2 Jelly Bean je rozšířen o rozhraní One Touch Live.