Hlavní navigace

VMware nabídne ve vShieldu i funkce prevence úniku dat

17. 8. 2011

Sdílet

VMware hodlá na konferenci VMworld, jež se uskuteční na konci tohoto měsíce, představit řešení DLP (data-loss prevention), jež bude integrováno do jeho virtuálního bezpečnostního řešení vShield.

Konkrétně se bude jednat o variantu vShield 5, jež bude zahrnovat schopnost zjistit, zda citlivé informace, jako jsou například čísla platebních karet, čísla zdravotního pojištění či klíčové ekonomické ukazatele firmy, nejsou držena v prostředí virtuálních strojů, jež jsou systémem skenována. Produkt by se měl na trhu objevit v průběhu třetího čtvrtletí letošního roku.

skoleni

Nepůjde tedy o plnohodnotné řešení DLP, protože bude postrádat takové funkce, jako jsou blokování úniku dat při jejich přenosu.

„Nepůjde o plnohodnotné DLP,“ tvrdí Dean Coza, šéf VMwaru pro oblast bezpečnostních řešení. Přesto podle něho nabídnou funkce podrobného skenování (ty jsou založeny na bázi klasického DLP řešení firmy RSA, což je dceřiná společnost VMwaru; konkrétně je využita funkcionalita produktu RSA Data Loss Prevention Suite) výrazné ulehčení práce IT manažerům, kteří prý velmi často zjišťují, že jim klasické DLP nástroje prostředí virtuálních strojů nepracují úplně správně.

Coza navíc potvrdil, že VMware plánuje uveřejnit sadu otevřených rozhraní API, které třetím stranám umožní využít informace, které má DLP integrované ve vShieldu. Do budoucna se počítá i s funkcemi, jež by měly zabránit přenosu citlivých dat z VMwaru směrem do cloudu, pokud to pravidla zakazují.