Hlavní navigace

VMware přidává do nové verze Workstationu podporu Windows 7

29. 10. 2009

Sdílet

Společnost VMware ve své nejnovější verzi virtualizačního nástroje Workstation 7 přidává podporu Windows 7 a také schopnost obsluhovat více virtuálních procesorů najednou. Jaké jsou další novinky?

Nová verze Workstation, oznámená v úterý, zvládne pracovat jak s 32bitovými, tak s 64 bitovými Windows 7. Workstation 7 také zvládá nové grafické funkce z Windows 7, Flip 3D a Aero Peek. Podle VMwaru by instalace nových Windows 7 na virtuální stroj měla být ještě snazší než klasická instalace na stroj fyzický. Pro uživatele Windows 7, kteří však stále nechtějí ztratit podporu Win XP, je prý nová Workstation podle VMwaru vhodnějším řešením, než XP mode ve Windows 7 (ten je založený na virtualizačním nástroji od Microsoftu).

Workstation 7 umožňuje vytvářet virtuální stroje až se čtyřmi virtuálními procesory či čtyřmi virtuálními jádry a 32 GB operační paměti na stroj. Lze také pozastavit činnost některého z virtuálních strojů, pro případ potřeby uvolnění výkonu procesoru pro jiné virtuální stroje či aplikace.

VMware též nezapomíná na vývojáře používající produkt Workstation a verze 7 tak samozřejmě podporuje balík SpringSource Tools pro vývoj v Javě a Eclipse IDE pro C/C++. Replay debugging (opakované odstraňování chyb v programu), technologie která vývojářům dokáže říci, co se děje na virtuálním stroji je nyní rychlejší a snazší, tvrdí VMware.

Workstation 7 je k dispozici za 189 dolarů, při upgrade ze starší verze Workstation vám však bude stačit částka 99 dolarů.