Hlavní navigace

VMware získal RTO Software a jeho produkty

26. 2. 2010

Sdílet

Poskytovatel virtualizačních řešení, VMware, získal firmu RTO Software a hodlá jeho produkty integrovat do svých řešení. Na co se mohou zákazníci VMware těšit?

Společnost VMware získala díky RTO Software tři nové nástroje, kterými hodlá rozšířit své stávající produkty. Obě společnosti spolu jednali už dříve a VMware už v září 2009 oznámilo integraci nástroje Virtual Profiles od RTO do produktu VMware View. Programy od RTO jsou podle vyjádření VMware natolik důležité, že VMware prostě nemohlo tohoto výrobce nekoupit. Společnost RTO Software byla založena v roce 2000 a měla celkem 12 zaměstnanců. Pět z nich, z oddělení výzkumu a vývoje, se nyní připojí k týmu VMware. Ani jedna ze společností zatím neoznámila finanční stránku transakce.

Ze tří produktů, které akvizicí VMware získal, je pro něj bezpochyby nejzajímavějšíí řešení Virtual Profiles. To umožňuje řídit přístup k osobním datům uživatele a nastavení ve virtualizovaném prostředí desktopových Windows. Virtual Profiles nabízí například funkci Live Sync, která dokáže aktualizovat profil uživatele v reálném čase, i když uživatele provozuje naráz několik virtualizovaných relací.  Pokud například vytvoří nový dokument v jedné relaci, automaticky se objeví v ostatních. Virtual Profiles nabízí uživatelům možnost stažení dat do počítače / laptopu, pro pohodlnou práci v offline režimu (při odpojení od serveru s uživatelským profilem). Všechna data jsou poté ukládána lokálně. Virtual profiles zrychlují podle VMware přihlašování a odhlašování, neboť pracují pouze s nutnými daty a změny se ukládají okamžitě.

Zatím nebyl oznámen přesný termín vydání nové verze VMware View, která bude Virtual Profiles integrovat. Předběžný termín je zatím stanoven na polovinu letošního roku. VMware akvizicí získalo i další dva nástroje – PinPoint a Discover. Ty slouží pro monitoring výkonu aplikace a sledování využívání hardwaru a softwaru. Tyto dva produkty posunou řešení View opět o krok vpřed, tvrdí VMware.

Žádný z třech jmenovaných produktů, View Profile, PinPoint a Discover již nebude možno koupit samostatně. Nicméně, pro stávající zákazníky RTO se v podstatě nic nemění, získají podporu až do konce své smlouvy.