Hlavní navigace

Vodafone uvede smartphone 858 Smart – Android za hubičku

18. 5. 2011

Sdílet

 Autor:
Vodafone v létě zaútočí na trh s nejlevnějším chytrým telefonem vybaveným operačním systémem Android. Podívejte se, čím smartphone za cenu okolo 2200 Kč překvapí.

Britský telekomunikační operátor Vodafone ve své pondělní tiskové zprávě oznámil, že v červnu uvede na trh levný smartphone 858 Smart. Jedná se o dalšího zástupce řady zařízení prodávaných pod vlastní značkou operátora, novinka bude konkrétně představovat nástupce Vodafonu 845 Smart.

Operátor se snaží zákazníky nalákat především na využitý operační systém Android (ve verzi 2.2 Froyo). Ten na světovém trhu sbírá stále větší popularitu jak ze strany zákazníků tak (a to především) ze strany vývojářů, již stihli naplnit online obchod s aplikacemi Android Market přes 200 tisíci placených i neplacených aplikací. Kromě integrovaného Android Marketu bude mít 858 Smart samozřejmě předinstalované i ostatní klasické služby Googlu včetně freemailu Gmail, navigace Google Maps, nebo voice chatu Google Talk.

Co se týká hardwarových parametrů, Vodafone 858 Smart bude vybaven 2,8palcovým kapacitním displejem (avšak pouze s rozlišením QVGA), 2MPx kamerou, nebude chybět ani Wi-Fi adaptér a GPS modul nebo podpora 3G HSDPA. Bližší technické specifikace naleznete zde.

skoleni

Kromě základních barev krytu operátor nabídne také množství designérských grafických variant a co víc, zákazníci si budou moci dokonce vytvořit vlastní návrh na webových stránkách společnosti.

Vodafone 858 Smart přijde v červnu nejprve na britský, italský a německý trh za cenu okolo 90 €.