Hlavní navigace

Volný i UPC zrychlují internetové připojení za stávající ceny

27. 3. 2008

Sdílet

Telekomunikační společnost Telekom Austria Czech Republic, známá pod značkou Volný, přichází od 26. března 2008 s limitovanou nabídkou v rámci své vlastní sítě. Zákazníci mají možnost objednat si vysokorychlostní ADSL připojení o rychlosti 4 Mbit/s za cenu 2 Mbit/s. Podobně také UPC zvyšuje rychlosti a navíc ruší limit množství stažených dat.

Telekomunikační společnost Telekom Austria Czech Republic, známá pod značkou Volný, přichází od 26. března 2008 s limitovanou nabídkou v rámci své vlastní sítě. Zákazníci mají možnost objednat si vysokorychlostní ADSL připojení o rychlosti 4 Mbit/s za cenu 2 Mbit/s. Podobně také UPC zvyšuje rychlosti a navíc ruší limit množství stažených dat u tarifu Starter.

Volný se rozhodl využít výhod vlastní sítě na bázi zpřístupnění místní smyčky (LLU) a přišel s limitovanou nabídkou ještě výhodnějšího ADSL připojení. Noví zákazníci, kteří se nacházejí v pokrytí sítě Volný, si mohou objednat službu Volný Internet 4M, kterou získají za cenu
429,- Kč (včetně DPH).

Tato služba je určena zákazníkům, kteří se rozhodli i nadále využívat svoji pevnou linku (stále platí paušál za vedení telefonní linky společnosti Telefónica 02 Czech Republic). Zákazníci, kteří pevnou linku nemají nebo ji chtějí zrušit, mohou využít nabídky Volný Internet Extra 4M za 699,- (včetně DPH). V tomto případě již neplatí žádné další poplatky. U ostatních rychlostních tarifů a v případě služby zřizované na technologii TO2 CR se podmínky nemění.

Síť Volný pokrývá v současné době 40 % všech pevných linek v České republice. Konkrétně se jedná o 17 českých měst: Praha, Brno, Ostrava, Kladno, Příbram, Mladá Boleslav, Teplice, Plzeň, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc, České Budějovice, Karlovy Vary, Liberec, Prostějov, Zlín, Ústí nad Labem.
Nenechte si ujít:
Volný má vysokorychlostní internet bez pevné linky

O2 zruší od dubna omezení FUP pro své tarify ADSL

Také GTS Novera a Volný ruší od dubna všechny datové limity u ADSL

100Mb internet pro české domácnosti

Telefónica O2 Czech Republic: Příjmy z pevných linek i přes intenzivní rozvoj internetových služeb stagnují

T-Systems nabízí v Praze ultrarychlý internet

Aktivace služby je podle slov operátora zdarma a ke službě zákazníci získávají modem za 1,- Kč..

U podobnému kroku jako Volný přistoupila i společnost UPC, která zvýšila rychlost stahování dat u svých tarifů Easy, Light, Classic, Extreme i Professional, přičemž poslední dva tarify přinášejí i zvýšení rychlosti odchozích dat. Jedná služba, které se zvýšení netýká, je nejlevnější Starter, kde však dochází po vzoru konkurenčních operátorů ke zrušení omezení množství stažení dat. Detaily o rychlostech a cenách tarifů lze najít na stránkách UPC.

 

Autor článku