Hlavní navigace

Vrátí se HP na trh s novým smartphonem?

18. 9. 2012

Sdílet

 Autor: © Paulus Nugroho R - Fotolia.com
Společnost přehodnotila svůj postoj k chytrým telefonům a snaží se sjednat nápravu.

Generální ředitelka HP Meg Whitmanová potvrdila návrat své společnosti ke smartphonům v rozhovoru pro televizní stanici Fox Business. HP chce zapomenout na neúspěšný projekt Pre 3 i na vlastní operační systém WebOS, který mezitím uvolnila jako open source, a rozhodla se začít znovu a lépe.

„Podle mého názoru musíme nabídnout smartphone zcela bezpodmínečně , protože v mnoha zemích je to první počítač, se kterým se člověk setkává,“ vysvětlila Whitmanová. „V některých zemích lidé nikdy nebudou vlastnit ani tablet, ani osobní počítač, ať už stolní nebo přenosný – všechno budou dělat ve smartphonu. Protože jsme společnost zaměřená na počítače, musíme umět využít i tento druh zařízení,“ dodala.

Whitmanová se nepouštěla do žádných podrobností, neznáme tedy žádné podrobnosti ani časový horizont, ve kterém můžeme očekávat první přístroje s logem HP. Podle Whitmanové ale pravděpodobně HP nyní rozjela naplno vývoj, aby dostala první model na trh co nejdříve.

„Přijde doba, kdy budeme moci nabídnout všechny kategorie počítačů pro koncové zákazníky, tedy včetně smartphonů,“ řekla Whitmanová. „Sice jsme už do světa smartphonů zavítali, šlo ale o neúspěšný pokus. Proto se nyní snažíme, aby návrat do tohoto segmentu naší společnosti prospěl, aby byl úspěšný,“ prozradila Whitmanová v rozhovoru.

Pokud jde o operační systém, má společnost opravdu široký výběr. Kromě již zmiňovaného projektu WebOS, který nadále podporuje, je možná ještě dohoda s tradičním partnerem a využití jeho Windows Phone 8. V úvahu připadá i Android, který je otevřený v podtstě pro všechny.

Byl pro vás článek přínosný?