Hlavní navigace

Vydají Samsung a Apple smartphony s bezdrátovým nabíjením ještě letos?

14. 3. 2013

Sdílet

 Autor: Techhive.com
Společnosti Samsung i Apple by mohly implementovat bezdrátové nabíjení do svých smartphonů již letos. Očekává se totiž, že jak Galaxy S4, tak iPhone 6 budou tuto technologii podporovat.

Web Digitimes přinesl zprávu, že se Apple a Samsung budou snažit dohnat Nokii, LG a HTC a nové modely smartphonů budou v roce 2013 vypouštět se schopností bezdrátového nabíjení.

Podle zdrojů Digitimes se očekává, že nová vlajková loď Samsungu, model Galaxy S4, bude disponovat technologií bezdrátového nabíjení Qi od Wireless Power Consortium (WPC).

Stejné zdroje uvedly, že uživatelé Samsungu Galaxy S4 si pro nabíjení přes speciální podložku budou muset přikoupit zvláštní „náhradní kryt zad“ [přístroje]. Bezdrátové nabíjení tedy nebude automatickou možností integrovanou v zařízení.

skoleni

Pokud je o iPhone, spekuluje se, že Apple vyvinul svou vlastní interní bezdrátovou technologii, která je připravena na implementaci v nové generaci tohoto smartphonu. Podle dostupných zdrojů zatím není jasné, zda bude bezdrátové nabíjení přirozenou vlastností iPhonu 6, nebo spíše nadstandardem s nutností zakoupit speciální zařízení jako u Samsungu Galaxy S4. Podle dalšího webu, 9to5Mac, by však Apple kvůli integraci bezdrátového nabíjení musel na vzhledu iPhonu provést dosti významné změny.

Zdroj: IDG News Service