Hlavní navigace

Vyhledávač Bing stále posiluje

18. 1. 2010

Sdílet

Microsoft v minulém měsíci opět zvýšil podíl své vyhledávací technologie Bing. V prosinci byl dokonce nejrychleji rostoucím vyhledávačem vůbec.

Podle údajů společnosti comScore podíl Bingu dosáhl hranice 10,7 procent, což je o 0,4 procentního bodu více, než v listopadu. Je však nutné poznamenat, že se jedná pouze o údaj popisující situaci na americkém trhu, kde se vyhledávač Bing těší největší popularitě.

„Google na americkém trhu s vyhledávači stále představuje majoritu. Konkrétně v měsíci prosinec disponoval 65,7% podílem, což znamená, že si nepatrně polepšil o 0,1 procentního bodu“ píše ve své zprávě comScore.

Microsoft tak svůj podíl navyšuje na úkor svého blízkého partnera Yahoo či v USA používaných vyhledávačů Ask nebo AOL. Podíl Yahoo mírně klesl z listopadových 17,5 na současných 17,3 procenta. Podíl čtvrtého AOL se momentálně pohybuje kolem hodnoty 2,6 procent.

Od svého spuštění v červnu loňského roku Bing svůj podíl neustále zvyšuje a bude-li v této tendenci pokračovat i nadále, mohl by se brzy dostat na pozici druhého nejpoužívanějšího webového vyhledávače. K tomu by mu mohly pomoci i nové funkce, kterými se ho Microsoft průběžně snaží vylepšovat. Například v polovině listopadu začal Bing pro výsledky svého vyhledávání využívat služeb technologie Wolfram Alpha, která lidem dokáže spočítat složitou matematickou rovnici či zobrazit její grafickou podobu.

V dalším růstu navíc může Bingu pomoci i fakt, že se v současnosti nepotýká s žádnými vážnějšími problémy, což se však nedá říct o jeho hlavním konkurentovi, Googlu. Jeho „boj“ s čínskými poměry v minulém týdnu zaplnil stránky většiny odborných periodik. Zatímco na evropském i americkém trhu se Google může pyšnit pozicí nejsilnějšího vyhledávače, v Číně se mu dlouhodobě moc nedaří a aktuální potíže jeho situaci na tamním trhu zcela určitě nezlepší. Více informací k tomuto tématu se dočtete v článku Vítězem souboje Google vs. Čína může být vyhledávač Baidu.