Hlavní navigace

Vyhledávejte weby v historii podle obsaženého textu - 1.díl

13. 10. 2016

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Když chcete vrátit k některé z již navštívených internetových stránek, musíte znát její titulek. Rozšíření Falcon pro Google Chrome vám však umožní tyto stránky rozpoznat i podle textu, který se na nich nachází!

Vyhledání internetové stránky v historii prohlížení internetového prohlížeče není niv složitého, pokud znáte titulek internetové stránky či webu. Pokud si však pouze pamatujete obsah internetové stránky, pak je vyhledání té správné internetové stránky daleko složitější. Naštěstí světlo světa spatřilo nové rozšíření pro internetový prohlížeč Google Chrome s názvem Falcon, které se pokouší tento problém vyřešit.

Úvod

Rozšíření Falcon se samo definuje jako fulltextový vyhledávač historie procházení internetového prohlížeče. To jinými slovy znamená, že Falcon indexuje text v těle každé internetové stránky, kterou navštívíte. Když pak budete potřebovat něco najít, pak stačí pouze zadat klíčové slovo z jakékoliv internetové stránky, kterou jste navštívili. Pokud si tedy vzpomenete byť jen na jediné slovo, z internetové stránky, kterou chcete zobrazit znovu, pak by to mělo stačit.

Tato bezpochyby velmi šikovná funkce však má i své stinné stránky – přináší totiž s sebou nepříjemné důsledky s ohledem na vaše soukromí a zabezpečení – o tom však až později. Nyní se podívejme, jak se rozšíření Falcon ovládá.

Jako u každého rozšíření, musíte si i rozšíření Falcon nejprve stáhnout z internetového obchodu Chrome Web Store a následně nainstalovat. Poté již stačí, když začnete na Internetu procházet jednotlivé internetové stránky a rozšíření Falcon začne indexovat veškerou vaši historii prohlížení. Pozor však na to, že indexovat se nebudou žádné internetové stránky, které byly uloženy v historii prohlížení Google Chrome před nainstalováním rozšíření Falcon.

Až záhy dojde k tomu, že budete chtít najít nějakou internetovou stránku v historii prohlížení, pak v panelu Adresa klepněte na F + Tab. Tím spustíte vyhledávání přes Falcon. Nyní můžete zadat klíčová slova ze stránky, kterou potřebujete zobrazit. Předpokládejme, že budete například chtít zobrazit internetovou stránku, která se zmiňuje o discích SSD – stiskněte F + Tab a poté zadejte řetězec SSD. Vzápětí se pod panelem Adresa zobrazí všechny internetové stránky, které toto klíčové slovo obsahují. V seznamu pak vyberte příslušnou stránku a můžete si ji opět prohlédnout.

 

Vyhledávání přes rozšíření Falcon je velmi jednoduché. Stačí použít F + Tab.

soutez_casestudy

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?