Hlavní navigace

Výhodné cloud řešení válcuje fyzická úložistě ve firmách

21. 2. 2013

Sdílet

 Autor: © CenturionStudio.it - Fotolia.com
Jistě jste už slyšeli o tom slavném „cloudu“, ale stále váháte, zda je právě toto řešení tím pravým pro internetovou prezentaci, elektronickou komunikaci a data vaší firmy?

Čtěte dále a my vám představíme 3 zásadní výhody cloud computingu oproti klasické praxi.

 

Nižší cena

Nejen, že částka za pronájem cloudového řešení je nižší než je nájem fyzických serverů, ale odpadají i dřívější nutné pravidelné investice do upgradu výkonu, hardwaru nebo aktualizací softwaru. Díky výkonu přenesenému do cloudu, budete vždy platit jen za využitou a aktuálně potřebnou výpočetní kapacitu. Za pár korun budete moci využít výkon takových strojů, jejichž koupě nebo zápůjčka by stála až milióny. Cena služeb se elasticky mění podle toho, jak navyšujete, nebo naopak omezujete užívané prostředky.

Vyšší komfort a dostupnost

Cloudové služby bývají vždy k dispozici a rychle k použití. Zřízení či zrušení služby probíhá on-line a automatizovaně prostřednictvím webového formuláře a dokáže ji tak aktivovat i běžný uživatel. Nemusíte čekat, až administrátor službu zprovozní nebo dokonce až se objedná odpovídající hardware. Případná následná změna parametrů je rovněž záležitostí okamžiku. Usnadnění je pak maximální díky samoobslužným portálům, které nabízejí dobří poskytovatelé.

Cloudové řešení je nezávislé na korporátní IT infrastruktuře a je tak možné přistupovat k aplikacím odkudkoliv z internetu, přičemž se služba datových center chlubí obvyklou dostupností 99,9 %.

Pokud na cloudové řešení přistoupíte hned v základech vašeho podnikání, získáte navíc od počátku přístup k široké škále aplikací v nejnovějších verzích. Jedná se o nejvyšší úroveň cloud computingu, při které vám bude doručeno jen rozhraní aplikace nebo služby, kterou bez dalších nároků můžete plně využívat. Ušetřené prostředky za nákup softwaru můžete vložit do pronájmu vlastní platformy pro vývoj originálních firemních aplikací.

 

Bezpečnost

Srdce a mozek firemních procesů a komunikace bude bezproblémově a kontinuálně zajištěn právě pomocí cloudových řešení z datového centra. Nejen ERM, CRM, ale i informační systém poběží pod technickou kontrolou centra s bezpečným zajištěním infrastruktury i zálohováním dat. Díky cloudu dojde rovněž k přenesení odpovědnosti (včetně odpovědnosti za škodu) za ICT na stranu poskytovatele.

Takže jděte do cloudu! Není se čeho bát. Vždyť miliony z nás již od devadesátých let využívají nejrozšířenější cloudovou službou na světě, a to webmail.