Hlavní navigace

Vyměnit notebook za iPad? Jde to!

5. 4. 2011

Sdílet

 Autor:
Stále více lidí podniků experimentuje s tím, že svým zaměstnancům mění notebooky za tablety a sleduje, jak se tento krok projeví na jejich pracovní výkonnosti.

Stále více lidí podniků experimentuje s tím, že svým zaměstnancům mění notebooky za tablety a sleduje, jak se tento krok projeví na jejich pracovní výkonnosti. S rozvojem této kategorie zařízení totiž vzniká stále více nástrojů jejichž prostřednictvím mohou tablety prcujícím nabídnout zajímavé možnosti. Jen je třeba k tomu mít patřičný software.

1. Ukládání dat v cloudu - Dropbox

Dropbox vám umožní ukládat data na centrálním serveru a zbavit se tak lokálních omezení. Existují další podobné aplikace jako MobileMe, iDevice, SugarSync či Box.net, avšak Dropbox se vyznačuje maximální intuitivností.

Nejprve na některém ze svých přístrojů stáhněte aplikaci Dropbox a vytvořte si účet na Dropbox.net. K dispozici je několik modelů předplatného. Při úložce do 2 GB dat se obejdete bez placení, do 50 GB budete platit 10 dolarů a do 100 GB 20 dolarů měsíčně.

Dále už je třeba jen nainstalovat Dropbox na všechna ostatní zařízená, která máte, ať už je to notebook, BlackBerry, Android či tablet. S použitím jednotného přihlašovacího jména se pak odkudkoliv (s předpokladem internetového připojení) dostanete k obsahu své složky, včetně streamované hudby či filmů. Na jakékoliv změny provedené ve složce můžete navázat prací na jiném zařízení. Co tak rozděláte například doma na stolním počítači, můžete dodělat na tabletu ve vlaku.

2. Kancelářský balík – Quickoffice Connect Mobile Suite

Ukládat data centrálně je sice hezké, ale samo o sobě to nestačí. Co když na nich budete potřebovat pracovat? Pak je nutné mít k dipozici kancelářský balík.

Většina přístrojů sice určitý základ k editaci dokumentů nabízí, stejně jako Microsoft poskytuje některé části svého balíku Office online. Ale takové řešení nemusí být vždy dostatečné. Hodí se proto třeba Quickoffice Connect Mobile Suite, který ve verzi pro iPad stojí 15 dolarů.

Quickoffice vám umožní otevřít, editovat a zase uložit excelové tabulky, wordovské dokumenty a powerpointové prezentace. Funkce sice nejsou zcela srovnatelné s Office, ale k běžným úpravám stačí bohatě. Quickoffice je navíc možné propojit s Dropbox a editovat centrálně uložená data přímo z této aplikace.

3. Bezdrátová klávesnice

IT_PR_2023

Chcete-li na iPadu pracovat ve větší míře, budete zřejmě potřebovat hardwarovou  klávesnici. V této kategorii doplňků můžeme doporučit například Apple Wireless Keyboard, jež se prodává za 70 dolarů a dokáže se s iPadem nebo iPhonem spojit přes Bluetooth.

Klávesnice běží na 2 AA baterie, které vydrží v provozu překvapivě dlouho.Byl pro vás článek přínosný?