Hlavní navigace

Vymstí se Apple soudní pře se Samsungem? Motorola to zkouší

12. 12. 2011

Sdílet

 Autor: © Gina Sanders - Fotolia.com
Soud v německém Mannheimu v pátek rozhodl, že Apple Sales International - evropská pobočka Appli sídlící v irském Corku - musí přestat distribuovat mobilní zařízení, která porušují patenty společnosti Motorola.

Rozhodnutí, které se vztahuje ke komunikačním patentům, by mohlo zastavit prodej všech produktů Apple včetně přístrojů iPhone a iPad v Německu. Motorola ve své žalobě konkrétně jmenovala iPhone 3G/3GS/4 a iPad 2, zákaz prodeje by se však podle všeho nejspíše vztahoval i na iPhone 4S a iPad 2 ve verzi s 3G modulem. Motorola uvedla, že se společností Apple vyjednávala a nabízela jí licenční podmínky svých patentů již od roku 2007. Aby soud v Mannheimu mohl předběžné opatření o zastavení prodeje produktů Apple vůbec vydat, musela Motorola složit jistinu ve výši 100 milionů eur, tedy zhruba dvou a půl miliard korun.

Mluvčí Applu Kristin Huguetová k celé věci uvedla, že se společnost samozřejmě plánuje odvolat - stejně jako to udělala i v druhém sporu o porušování technologických patentů, který v zemi vede se Samsungem. "Proti tomuto rozhodnutí se ihned odvoláme,“ nechala se slyšet Huguetová s tím, že "by o Vánocích lidé neměli mít problém na pultech obchodů v Německu najít iPad nebo iPhone".