Hlavní navigace

Vymstí se Apple soudní pře se Samsungem? Motorola to zkouší

 Autor: © Gina Sanders - Fotolia.com
Soud v německém Mannheimu v pátek rozhodl, že Apple Sales International - evropská pobočka Appli sídlící v irském Corku - musí přestat distribuovat mobilní zařízení, která porušují patenty společnosti Motorola.
Jiří Paleček 12. 12. 2011

Sdílet

Rozhodnutí, které se vztahuje ke komunikačním patentům, by mohlo zastavit prodej všech produktů Apple včetně přístrojů iPhone a iPad v Německu. Motorola ve své žalobě konkrétně jmenovala iPhone 3G/3GS/4 a iPad 2, zákaz prodeje by se však podle všeho nejspíše vztahoval i na iPhone 4S a iPad 2 ve verzi s 3G modulem. Motorola uvedla, že se společností Apple vyjednávala a nabízela jí licenční podmínky svých patentů již od roku 2007. Aby soud v Mannheimu mohl předběžné opatření o zastavení prodeje produktů Apple vůbec vydat, musela Motorola složit jistinu ve výši 100 milionů eur, tedy zhruba dvou a půl miliard korun.

Mluvčí Applu Kristin Huguetová k celé věci uvedla, že se společnost samozřejmě plánuje odvolat - stejně jako to udělala i v druhém sporu o porušování technologických patentů, který v zemi vede se Samsungem. "Proti tomuto rozhodnutí se ihned odvoláme,“ nechala se slyšet Huguetová s tím, že "by o Vánocích lidé neměli mít problém na pultech obchodů v Německu najít iPad nebo iPhone".