Hlavní navigace

Vypínejte aplikace, které aktuálně nepoužíváte

29. 11. 2012

Sdílet

 Autor: © Suriko - Fotolia.com
Chytré telefony mají řadu užitečných aplikací. Umožní Vám snadné připojení k internetu 24 hodin denně, kdykoliv určí vaši polohu nebo vás zavedou na požadované místo. Velkou nevýhodou těchto vychytávek je ale fakt, že výrazným způsobem vybíjejí vaši baterii.

 

Řešení tohoto problému je naštěstí snadné, pokud danou aplikaci zrovna nepoužíváte, tak ji jednoduše vypněte. „V místech, kde je navíc velmi slabý signál, představuje nejúspornější řešení nastavení takzvaného režimu letadlo. V letadlovém režimu se telefon odpojí kompletně od všech sítí včetně GSM, aniž byste ho museli úplně vypínat,“ uvedl Radim Tlapák z e-shopu BatterShop.cz, který je přední prodejcem baterií do mobilních telefonů, ale také baterií do digitálních fotoaparátů, nebo baterií do videokamery.  „Tím, že se telefon nebude zbytečně snažit připojit k nějaké síti, ušetří vaše baterie velké množství energie,“ dodal Tlapák.

 

Změňte nastavení displeje a vyzvánění

 

Významným krokem k úspoře energie je také přenastavení vašeho displeje a vyzvánění. U displeje snižte intenzitu podsvícení a zkraťte dobu, po jejímž uplynutí se displej v případě nečinnosti zhasne. Ideálním řešením je aktivovat si úsporný režim displeje. Pozornost věnujte také svému pozadí, světlý motiv pozadí spotřebuje více energie než tmavý. Negativní vliv na výdrž baterie mají i animovaná prostředí či živé tapety. Co se týče vyzvánění, nepoužívejte zároveň vibraci a vyzváněcí tón, ale zvolte jedno nebo druhé v závislosti na aktuální situaci. Malé úspory dosáhnete i ztlumení vyzváněcí melodie a zrušením zbytečných zvukových efektů. Změnou nastavení pak pochopitelně prodloužíte životnost i baterie do digitálních fotoaparátů či baterie do videokamery.

skoleni

 

BatteryShopNa BatteryShop.cz konkrétně seženete baterie do digitálních fotoaparátů, notebooků, mobilů, AKU nářadí, PDA, UPS i baterie do videokamery. Spolehnout se tak můžete na naši komplexní nabídku, a to pouze vysoce kvalitních produktů. Pokud tedy například chcete navždy zvěčnit důležité okamžiky svého života, baterie do digitálních fotoaparátů, případně baterie do videokamery jsou zárukou toho, že je budete moci vždy prožívat znovu a znovu.