Hlavní navigace

Vypněte si ve Firefoxu plugin od McAfee, pokud nechcete potíže, radí Mozilla

5. 10. 2011

Sdílet

Řešení McAfee ScriptScan podle výrobce zmíněného internetového prohlížeče způsobuje potíže, co se týče stability a bezpečnosti.

Je to ta poslední věc, kterou by McAfee chtělo, aby zákazníci slyšeli o jednom z jejich produktů – Firefox svým uživatelům radí, aby si ve svém prohlížeči vypnuli software ScriptScan, jenž podle analýz způsobuje řadu problémů.

ScriptScan je dodáván spolu s antivirovým programem McAfee VirusScan. Je navržen tak, aby zabezpečil ochranu surferům po webu tím, že skenuje příslušné stránky na přítomnost škodlivého skriptovacího kódu, který může být v prohlížeči spuštěn. Ale podle Mozilly to ve výsledku má poněkud jiný efekt – často totiž způsobuje crash Firefoxu.

Podle zprávy Mozilly (více zde) způsobuje plugin velký počet kolapsů prohlížeče a proto  důrazně uživatelům doporučuje, aby jej ve svých počítačích nepoužívali. Varování se přitom týká všech uživatelů ScriptScanu verze 14.4.0 a starších.

„Problém se týká pouze Firefoxu 7,“ tvrdí Francie Coulterová, mluvčí McAfee. "Naše firma tento problém analyzuje a spolupracuje s Mozillou na jeho vyřešení formou updatu.“