Hlavní navigace

Výroba iPadu 2 je v porovnání s první generací pouze o pár dolarů nákladnější

14. 3. 2011

Sdílet

 Autor:
Podrobnou analýzou druhé generace tabletu iPad, která se stejně jako ta první začala prodávat za cenu začínající na 499 dolarech, bylo zjištěno, že jsou výrobní náklady iPadu 2 v porovnání s o rok starším předchůdcem téměř identické.

Otcovské společnosti Apple se podařilo výrobní náklady udržet na stejné cenové hladině i navzdory faktu, že je několik komponent iPadu 2 včetně displejové jednotky a baterie výrazně dražších, než v případě původního tabletu.

V rámci analýzy byl iPad 2 rozebrán na jednotlivé komponenty, ze kterých byla po ocenění odhadnuta reálná výrobní hodnota, jež se v případě 32GB modelu iPadu 2 s podporou GSM a modelu podporujícího CDMA liší o 3 dolary. Náklady na výrobu prvně zmíněného modelu byly společností IHS iSuppli odhadnuty na 336,60 dolarů, zatímco náklady na výrobu CDMA modelu činí 333,25 dolarů.

skoleni

Sledujte také video: Steve Jobs představuje Apple iPad 2

Většinová část nákladů připadá na použité materiály, jako jsou čipy, paměti, nebo displejové komponenty. Jejich součet v případě GSM modelu dosahuje částky 326,60 dolarů a 323,25 za CDMA model. Nejdražší komponentou s cenou 127 dolarů je displej, za ním následuje 32GB paměť ohodnocená na 65,70 dolarů. Hodnota mechanických a elektronických prvků byla vyčíslena na 35 dolarů, baterie tabletu pak stojí 25 dolarů.

Celkové výrobní náklady iPadu 2 jsou tak v porovnání s původním iPadem uvedeným na trh v dubnu roku 2010, jehož výrobní hodnotu tehdy společnost iSuppli odhadla na 320 dolarů, jen o pár dolarů vyšší.