Hlavní navigace

Nové Windows 10 přijdou v červenci. Co na to výrobci?

3. 6. 2015

Sdílet

 Autor: Fotolia © teoarting
S tím, jak se Microsoft chystá na červencové vydání operačního systému Windows 10, jednotliví výrobci počítačů začali zveřejňovat informace, kdy se jejich notebooky a desktopy s novým OS dostanou na trhu.

Jak uvedl na veletrhu Computex Raymond Wah ze společnosti Dell, tato americká firma vydá svůj první počítač s Windows 10 29. července. Dell chce podle Waha vydat laptopy a desktopy s novým OS co možná nejrychleji, aby ještě stihl sezónu back-to-school, jež tradičně probíhá do konce prázdnin.

Pro uživatele počítačů s Windows 7 a Windows 8.1 plánuje Dell zpřístupnit tutoriály, v nichž jim Windows 10 představí. Uživatelé těchto verzí Windows totiž mohou na Windows 10 přejít zcela zdarma

Dell již dříve uvedl, že v srpnu či září vydá svůj tablet Venue 11 Pro s Windows 10, který bude opatřen portem typu C.

I když někteří uživatelé čekají až na vydání počítačů s předinstalovanými Windows 10, americká společnost Hewlett-Packard v oficiálním vyjádření uvedla, že zákazníci se nemusejí bát koupit si její laptopy a desktopy již nyní, jelikož všechny PC s Windows 7 a 8.1 vydané v tomto roce jsou na nový OS připraveny.

HP se tak snaží přimět uživatele, aby na nic nečekali, koupili si počítač už teď a až následně upgradovali na Windows 10. Stejně jako Dell, i Hewlett-Packard na svých webových stránkách zpřístupní dodatečné nformace týkající se upgradu na Windows 10.

„Nevěděli jsme přesně, kdy budou Windows 10 vydány, tudíž jsme pro tento operační systém uzpůsobili celé naše portfolio počítačů určené pro rok 2015,“ uvedl na oficiálním blogu Mike Nash z HP s tím, že všechny nové počítače v nabídce americké společnosti budou během srpna upgradovány na Windows 10.

K tomu, kdy HP vydá zcela nové počítače s předinstalovanými Windows 10, se Nash nevyjádřil. Analytici však očekávají, že HP vydá laptopy a počítače s Windows 10 taktéž během srpna, aby stihl sezónu back-to-school.

Co se týká dalších společností, Lenovo vydá své tablety ThinkPad 10 s Windows 10 poháněné procesory Intel Atom Cherry Trail během srpna. Acer pak pouze velmi neurčitě uvedl, že jeho nové PC se na trhu objeví nedlouho po vydání Windows 10 a Toshiba uvedla, že vydá laptopy postavené na novém OS v létě tohoto roku.

Microsoft tento týden zveřejnil cenu plných verzí Windows 10 pro ty uživatele, kteří nebudou mít nárok na bezplatný upgrade. Windows 10 Home budou stát 119 dolarů (2900 Kč), zatímco Windows 10 Professional přijdou na 199 dolarů (4900 Kč).